Zasłużone zwycięstwo Polonii

Polonia Warszawa dosyć pewnie pokonała MKS Ełk. Podopieczni Krzysztofa Chrobaka pozostają w walce o III-ligowe podium.

Od początku spotkania inicjatywę przejęły Czarne Koszule, próbując licznymi strzałami z dystansu pokonać bramkarza gości. Najbliżej szczęścia byli Marcin Gawron oraz Cezary Sauczek, jednak pierwszy z nich trafił w słupek, a strzał drugiego został z trudem odbity przez Adama Radzikowskiego. W 42 minucie gospodarzom udało się potwierdzić swoją przewagę. Rafał Zembrowski podłączył się do ofensywnej akcji i po dośrodkowaniu Marcina Bochenka głową umieścił piłkę pod poprzeczką.

Drugą połowę zespół gości zaczął odważniej, przyciskając Polonistów wyższym pressingiem. Już po chwili mogło dać im to wymierny efekt, jednak strzał Mariusza Łapińskiego minął bramkę. Wkrótce Czarne Koszule odpowiedziały. Najpierw szarża Bochenka została zatrzymana przez bramkarza, ale w kolejnej akcji Krystianowi Pieczarze udało się podwyższyć rezultat spotkania. W 82 minucie goście strzelili bramkę kontaktową – po zgraniu Oleksandra Berezowskiego mocny strzał oddał Michał Twardowski. To trafienie uskrzydliło piłkarzy z Ełka, jednak nie udało się im doprowadzić do wyrównania.

W następną sobotę Polonię czeka wyjazd do Ząbek na derbowe spotkanie z rezerwami Legii.

02.06.18, 18:00 – Warszawa
III liga: Polonia Warszawa - MKS Ełk 2:1 (1:0)
Bramki: Zembrowski 42, Pieczara 58 - Twardowski 82
Polonia: Jan Balawejder – Marcin Bochenek, Rafał Zembrowski, Grzegorz Wojdyga, Piotr Maślanka – Mateusz Małek (61 Maciej Wilanowski), Sebastian Olczak (46 Mariusz Marczak), Marcin Kluska, Marcin Gawron (65 Michał Oświęcimka), Cezary Sauczek – Krystian Pieczara (69 Tomasz Chałas) 

 

Jan KROSZKA

Komentarze   

 
#2 marek 2018-06-04 19:07
A PO CO RATOWAC LEGIE NIECH SIE SAMA URATUJE MAJA SKLAD JUNIORSKI,TO I NIE DZIWOTA ZE IDZIE IM JAK PO GRUDZIE.
Cytować
 
 
#1 andrzej 2018-06-04 14:53
Trzeba ratować Legię II; pudła mogą poczekać.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje