Pewne zwycięstwo Czarnych Koszul

Polonia Warszawa, mimo absencji kilku podstawowych zawodników, nie miała problemów z pokonaniem Warty Sieradz. Mecz przy ulicy Konwiktorskiej zakończył się zwycięstwem gospodarzy 4:1.

Już od pierwszych minut podopieczni Krzysztofa Chrobaka groźnie atakowali bramkę drużyny z Sieradza. Ich ataki przyniosły wymierną korzyść w 26 minucie, kiedy Marcin Bochenek odnalazł się w podbramkowym zamieszaniu i umieścił piłkę w siatce. Czarne Koszule mogłyby prowadzić do przerwy wyżej, jednak brakowało im skuteczności.

Druga połowa zaczęła się jeszcze lepiej dla zespołu gospodarzy. Najpierw Rafał Zembrowski skierował piłkę do bramki po dośrodkowaniu Mariusza Marczaka, a po chwili kombinacyjną akcję i dogranie Bochenka wykorzystał Tomasz Chałas. Po tych bramkach tempo meczu spadło – Czarne Koszule były zadowolone z wyniku i przeszły do kontrataków, a Warta nie potrafiła zagrozić ich bramce. Po jednym z takich kontrataków wynik spotkania mocnym strzałem podwyższył Piotr Maślanka. W ostatnich minutach goście zdobyli honorową bramkę za sprawą Wiktora Płanety.

Zwycięstwo nad Wartą pozwoliło Polonii utrzymać trzecie miejsce w tabeli. W następną sobotę Czarne Koszule jadą do Łodzi na hitowe spotkanie z liderem – Widzewem.

23.05.18, 20:00 – Warszawa
III liga: Polonia Warszawa – Warta Sieradz 4:1 (1:0)
Bramki: Bochenek 26, Zembrowski 54, Chałas 56, Maślanka 78 – Płaneta 81
Polonia: Tobjasz – Bochenek, Zembrowski, Choroś (77 Szabat), Maślanka – Małek (60 Zych), Olczak, Gawron, Marczak (67 Wilanowski), Sauczek – Chałas (73 Oświęcimka)