Zaczęli po godzinie

Jarosław Kotas nie znalazł sposobu na pokonanie Dumy Stolicy. Polonia Warszawa wygrała 3:0, potwierdzając wysoką wiosenną formę.

Sokół w pierwszej połowie grał odważnie, ale to zbyt mało, żeby zepchnąć Czarne Koszule do rozpaczliwej defensywy. Na przerwę obie drużyny schodziły przy bezbramkowym remisie.

Kwadrans po przerwie Polonia znalazła sposób na ostródzian. Krystian Pieczara wpakował piłkę do siatki Sokoła po dograniu Bartosza Wiśniewskiego. Chwilę później na boisku zameldował się Przemysław Szabat. Nominalny obrońca udowodnił, że sztuka zdobywania bramek nie jest mu obca. Na jego dublet złożyły się: uderzenie z głowy oraz piękny strzał nożycami. Polonia wygrała 3:0 i ma siedem punktów straty do liderującego Widzewa.

W sobotę 12 maja o 19:00 Polonia podejmie Victorię Sulejówek.

06.05.18, 15:00 - Ostróda
III liga: Sokół Ostróda - Polonia Warszawa 0:3 (0:0)
Bramki: Pieczara 60, Szabat 69, 76
Polonia: Tobjasz - Bochenek, Choroś, Olczak (62 Szabat), Wojdyga - Małek (77 Zych), Gawron, Wiśniewski, Kluska, Sauczek - Pieczara (84 Chałas)