Koniec ligowe passy Polonii

Polonia Warszawa przegrała 2:4 z Pelikanem Łowicz. To pierwsza wiosenna porażka Czarnych Koszul w lidze.

Podopieczni Krzysztofa Chrobaka zaczęli od odważnych ataków, ale nie przyniosły one powodzenia. Pelikan przetrwał trudne chwile, a następnie zabrał się do roboty. W 23 minucie Michał Wrzesiński przymierzył z dystansu, a kilka chwil później Jakub Bistuła postawił Polonię pod ścianą. Czarne Koszule odpowiedziały za sprawą Marcina Kluski, który zdobył piękną bramkę z dystansu. Do przerwy Ptaki prowadziły 2:1.

Tuż po przerwie do wyrównania doprowadził Cezary Sauczek, który potrzebował dwóch prób, żeby pokonać Gabriela Łodeja. Polonia zamiast pójść za ciosem dopuściła do straty dwóch bramek. Doświadczony Robert Kowalczyk wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką, a po chwili Wrzesiński wykorzystał sytuację sam na sam. Pelikan wygrał 4:2, choć Polonia w końcówce postawiła wszystko na jedną kartę

W sobotę 21 kwietnia o 17:00 Polonia zagra w Aleksandrowie Łódzkim z Sokołem.

14.04.18, 17:00 - Warszawa
III liga: Polonia Warszawa - Pelikan Łowicz 2:4 (1:2)
Bramki: Kluska 38, Sauczek 47 - Wrzesiński 23, 59, Bistuła 30, R. Kowalczyk 56 k
Polonia: Balawajder - Bochenek, Choroś (74 Chałas), Szabat, Wojdyga - Wiśniewski, Kluska (86 Olczak), Marczak, Gawron, Sauczek (68 Zych) - Pieczara

źródło: własne / dumastolicy.pl