Kibice zbierają pieniądze na pensje piłkarzy Polonii Warszawa

Kibice Polonii Warszawa rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na zaległe pensje piłkarzy trzecioligowca. 

Piłkarze Polonii Warszawa znakomicie rozpoczęli rundę wiosenną, bo wygrali wszystkie cztery tegoroczne mecze i włączyli się do walki o awans do II ligi. "Czarne Koszule" prezentują się znakomicie mimo zaległości finansowych, jakie wobec piłkarzy ma klub.

Nie wiadomo oficjalnie jak bardzo klub zalega z wypłatami dla graczy, ale grupa kibiców Polonii "Ultras Enigma" rozpoczęła zbiórkę na zaległe pensje dla zawodników. Kibice zachęcają do wpłacania darowizn obiecując, iż pieniądze trafią bezpośrednio do piłkarzy, z pominięciem zarządu i pozostałych klubowych struktur. A właśnie konflikt poprzedniego zarządu klubu z częścią kibiców doprowadził do zmniejszenia frekwencji na meczach dwukrotnego mistrza Polski.

Kibice Polonii opublikowali także list otwarty, w którym zachęcają kibiców oraz akcjonariuszy do wspierania klubu. "Drodzy Akcjonariusze, konflikty, podziały, które narosły w ciągu ostatnich lat nie mogą przyćmić tego, że bez płynności finansowej klub przestanie istnieć. (...) Nawet jeśli nie zgadzacie się z decyzjami czy osobami, które posiadają największe procentowo udziały, możecie za pomocą tej zrzutki pomóc Polonii. Pieniądze trafią bezpośrednio do piłkarzy, a nie na pensje działaczy czy poboczne cele. Każdy, kto ma w sercu Polonię, a nie jej grunty pomoże w ratowaniu finansów klubu. Pomysły rozpoczęcia od B-klasy nie są przez nas akceptowalne" - napisano w oświadczeniu "Ultras Enigma".

Nowy prezes Polonii, Peter Kaluba, stara się z kolei zachęcić kibiców do powrotu na stadion przy ulicy Konwiktorskiej. Obiecał już, że jeśli na którymś z najbliższych meczów na trybunach pojawi się 3 000 karnetowiczów Polonii, to wylosuje spośród nich trzy osoby, którym zostanie ufundowany wyjazd do Londynu, Paryża, Mediolanu, Madrytu lub Barcelony.

Polonia zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli III ligi (grupa I) i traci osiem punktów do liderującego Widzewa Łódź, który jednak rozegrał o jeden mecz więcej. Do II ligi awansuje tylko jeden zespół.

 

band, PilkaNozna.pl
Źródło: dumastolicy.pl

Komentarze   

 
#7 marek 2018-04-15 23:12
BYC MOZE MASZ RACIJE,BO CHYBA BYLY MECZE W LOMIANKACH,GRAL I TEZ W WYSZKOWIE .BYLY TO MECZE DUZEGO RYZYKA.TAK MASZ RACIJE.ALE TO NIE ZMIENIA NIC W SPRAWIE PENSIJ ZBIERANYCH PRZEZ KIBICOW.ANDRZEJ KU ,TO POKAZALO CO ZROBILI PANOWIE ENGELOWIE KIEDY TO ZARZADZALI POLONIA .A BYLO TO TAK NIE DAWNO ,ROK TEMU.
Cytować
 
 
#6 andrzej 2018-04-12 11:04
Zdaje się, że zaczynali od IV ligi.....
Cytować
 
 
#5 marek 2018-04-12 08:33
ANDRZEJKU TO NIE DWADZIESCIA LAT TEMU TO OKOLO 10 LAT.
Cytować
 
 
#4 marek 2018-04-12 08:32
ANDRZEJ KLUB TAK ALE POWINIEN ZACZYNAC GRE OD NAJNISZEGO POZIOMU,A ZACZOL OD 3 LIGI.
Cytować
 
 
#3 andrzej 2018-04-11 12:47
Nie bardzo się znam na tych kruczkach administracyjno -finansowo-praw nych. Wiem tylko, że nad nami czuwa opatrzność i urząd skarbowy, ale że ich nadal obowiązuje licencja wykupiona ponad dwadzieścia lat temu, to nie wiedziałem. Przecież klub został rozwiązany i powstał od nowa.
Cytować
 
 
#2 marek 2018-04-11 09:28
ANDRZEJ A CZY TY WIESZ ZE URZAD SKARBOWY UPOMNIE SIE O PODATEK OD WYNAGRODZENIA.S MIESZY MNIE COS TAKIEGO JAK ZBIORKI KIBICOW.TRZEBA BYLO NIE KUPOWAC LINCENCIJ NA GRE W EKSTRAKLASIEOD GROCLINY GRODZISK WIELKOPOLSKI,MI ELI BY KIBICOW KLUB MIAL BY SPONSOROW ,PEWNO KIBICOM POLONI MARZY SIE SPONSOR TYPU PANA KROLA.
Cytować
 
 
#1 andrzej 2018-04-10 20:07
Chwała kibicom za ich ofiarność, ale klubowi to nie najlepiej wróży.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje