Derby na remis

W derbowym spotkaniu przy ulicy Konwiktorskiej Polonia Warszawa podjęła drugi zespół Legii. Emocji nie brakowało, jednak mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Gospodarze musieli sobie dzisiaj radzić bez swojego motoru napędowego – Mariusza Marczaka. Rozgrywający Czarnych Koszul, który strzelił w tych rozgrywkach już 5 bramek, odbywał pauzę za nadmiar kartek. Z kolei rezerwy Legii przystąpiły do spotkania wzmocnione kilkoma piłkarzami z pierwszego zespołu. Na boisku pojawili się m.in. Thibault Moulin i Michał Kopczyński.

Mecz odważniej zaczęli gospodarze i w pierwszych minutach byli bliscy objęcia prowadzenia. Najpierw, w 8 minucie, Bartosz Wiśniewski przelobował Konrada Jałochę i trafił do siatki, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną napastnika Czarnych Koszul. Kilkanaście minut później przed świetną szansą stanął Rafał Zembrowski, jednak jego strzał został odbity przez Jałochę. W międzyczasie groźną sytuację stworzyli sobie także Legioniści, jednak uderzenie Hildeberto minęło bramkę.

Po przerwie inicjatywę przejęli goście, a podopieczni Krzysztofa Chrobaka skupili się głównie na skutecznej obronie i wyprowadzaniu kontrataków. Obie drużyny stworzyły sobie kilka niezłych sytuacji, jednak obaj bramkarze byli dziś dobrze dysponowani, a graczom ofensywnym zabrakło dokładności i skutecznego wykończenia. W końcówce Legia była najbliżej strzelenia gola, ale uderzenie Eryka Więdłochy trafiło w słupek.

Kolejny, już dziewiąty w sezonie, remis przedłużył serię meczów Czarnych Koszul bez porażki do dziesięciu. Mimo to, podopieczni Krzysztofa Chrobaka plasują się w środku tabeli, zajmując 9 miejsce. Drugi zespół Legii z identycznym dorobkiem punktowym jest o jedno oczko w tabeli wyżej.

W przyszły weekend III liga kończy rundę jesienną. Polonia jedzie w sobotę na wyjazd do Zambrowa (13:00), a Legia podejmie dzień później w Ząbkach ŁKS Łomża (12:00).

12.11.17, 13:00 - Warszawa
III liga: Polonia Warszawa – Legia II Warszawa 0:0
Polonia: Mateusz Tobjasz – Marcin Bochenek, Przemysław Szabat, Daniel Choroś, Grzegorz Wojdyga – Mateusz Małek (76 Patryk Zych), Rafał Zembrowski, Marcin Kluska (80 Cezary Sauczek), Marcin Gawron, Piotr Maślanka (89 Sebastian Szymerski)– Bartosz Wiśniewski
Legia II: Konrad Jałocha – Łukasz Turzyniecki, Tomasz Wełnicki, Mateusz Żyro, Łukasz Moneta (79 Eryk Więdłocha) – Dominik Nagy (46 Piotr Cichocki), Michał Kopczyński, Thibault Moulin (46 Robert Bartczak), Miłosz Szczepański (70 Mateusz Praszelik), Tsubasa Nishi  Hildeberto