Niespodzianka przy Konwiktorskiej

Na rozpoczęcie nowego sezonu ligowego Polonia Warszawa nieoczekiwanie przegrała na własnym stadionie z Huraganem Morąg 1:2.

Już w pierwszych minutach meczu obie drużyny były bliskie objęcia prowadzenia. Najpierw Mariusz Marczak popisał się ładnym uderzeniem z półwoleja, które z trudem obronił Mateusz Lawrenc, a w odpowiedzi Arkadiusz Mroczkowski trafił z rzutu wolnego w poprzeczkę. W kolejnych minutach inicjatywę przejęła Polonia, jednak Marczak i Marcin Kluska nie wykorzystali dogodnych sytuacji. Kilka minut później po nieporozumieniu Mateusza Tobjasza i Daniela Chorosia, goście trafili do bramki Czarnych Koszul, lecz sędzia odgwizdał faul napastnika Huraganu.

Kiedy wydawało się już, że drużyny schodzić będą do szatni z bezbramkowym remisem, fatalny błąd popełnił młody bramkarz gości. Piłka, która wyślizgnęła mu się z rąk, znalazła się pod nogami Mateusza Małka, a ten z zimną krwią umieścił ją w siatce.

Po zmianie stron spotkanie się wyrównało, lecz żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie dobrych okazji do strzelenia gola. Mimo to, Huraganowi udało się doprowadzić do wyrównania. Po pozornie niegroźnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mateusz Tobjasz nieudanie wypiąstkował piłkę, dzięki czemu Mateusz Bogdanowicz mógł bez problemu umieścić ją w bramce. W tym momencie Polonia ruszyła do ataków, jednak tym samym wystawiła się na kontry rywali z Morąga. Po jednej z takich kontr Joao Augusto znalazł się sam na sam z bramkarzem i pewnie ustalił wynik spotkania na 1:2.

W sobotę 12 sierpnia o 17:00 Czarne Koszule rozegrają kolejne spotkanie – derby Warszawy z Ursusem.

05.08.17, 17:00 – Warszawa
II liga: Polonia Warszawa – Huragan Morąg 1:2 (1:0)
Bramki: Małek 41 – Bogdanowicz 53, Joao Augusto 70
Polonia: Mateusz Tobjasz – Marcin Bochenek, Rafał Zembrowski, Daniel Choroś, Piotr Maślanka (80 Grzegorz Wojdyga) – Mateusz Małek (74 Mariusz Wierzbowski), Michał Oświęcimka, Mariusz Marczak (80 Przemysław Szabat), Marcin Gawron, Bartosz Wiśniewski (68 Tomasz Chałas) – Marcin Kluska