Kolejne wzmocnienia Czarnych Koszul

Polonia Warszawa podpisała kontrakty z dwoma nowymi zawodnikami. Zespół Czarnych Koszul wzmacniają Tomasz Chałas i Sebastian Szymerski.

Chałas jest doświadczonym, 29-letnim napastnikiem, który piłkarską karierą rozpoczął w Zniczu Pruszków. W przeszłości reprezentował m.in. Górnik Zabrze i Pogoń Szczecin, w barwach których rozegrał 20 spotkań w Ekstraklasie, strzelając 2 bramki.

Ubiegły sezon był dla Chałasa połowicznie udany: pierwsze pół roku spędził w III-ligowym Ursusie Warszawa, dla którego zdobył 6 goli w 9 spotkaniach, a następnie przeniósł się do I-ligowego MKS-u Kluczbork. Tam jednak nie poszło mu najlepiej – rozegrał zaledwie 4 mecze i nie strzelił ani jednej bramki.

Dla Czarnych Koszul wzmocnienie pozycji napastnika było jednym z priorytetów w tym okienku transferowym, ponieważ latem z klubu odeszło 4 z 5 zawodników mogących grać na tej pozycji (Krystian Pieczara, Michał Zapaśnik, Fabian Pawela i Daniel Gołębiewski).

Z kolei 19-letni Szymerski będzie najpewniej potrzebny, aby zwiększyć rywalizację w składzie Polonii. Ten młody pomocnik ostatnie pół roku spędził w Pogoni Grodzisk Mazowiecki, w której współpracował z obecnym trenerem Polonii Krzysztofem Chrobakiem. Wcześniej Szymerski grał m.in. w Drukarzu Warszawa, a karierę rozpoczął w Stegnach Wyszogród.

 

Jan KROSZKA

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje