Po sezonie: Polonia Warszawa

Powrót na ogólnokrajowy szczebel Czarnym Koszulom zdecydowanie nie wyszedł. Po roku gry w II lidze Polonia wraca poziom niżej.

WYNIK SPORTOWY

Zdecydowanie poniżej oczekiwań. Polonia, mimo statusu beniaminka, miała jeden z najwyższych budżetów w lidze i była wymieniana wśród faworytów do walki o co najmniej górną połówkę tabeli. Boisko zweryfikowało jednak plany Czarnych Koszul. 15 miejsce i spadek do III ligi to dla klubu z Warszawy powód do wstydu. Nawet ewentualne utrzymanie przy „zielonym stoliku” nie zmieni obrazu tego sezonu.

JASNY PUNKT

Ciężko znaleźć w zespole Polonii piłkarza, który zasłużyłby na to wyróżnienie - cała drużyna zagrała poniżej oczekiwań. Ewentualnie docenić można Michała Oświęcimkę. Środkowy pomocnik, który na Konwiktorską trafił przed sezonem z Górnika Wałbrzych, wyróżniał się walecznością, ambicją i skutecznym odbiorem piłki. Był jednym z niewielu, do których fani Czarnych Koszul nie mieli w tym sezonie uwag.

DO POPRAWKI

Przy Konwiktorskiej potrzeba w tej chwili przede wszystkim spokoju. Konflikt na linii kibice-zarząd, niejasne rozmowy dot. nowego stadionu, notoryczne narzekanie na błędy sędziów – to wszystko z pewnością nie pomagało piłkarzom w osiągnięciu dobrego wyniku. Przyszłość Polonii jest w tej chwili niejasna, jednak kilka zmian personalnych także będzie potrzebnych.

Podstawowy skład (wg minut): Pusek (2019) - Bochenek (2288), Choroś (2238), Kokot (1261), Wojdyga (2448) - Marczak (2414), Nakrosius (2451), Oświęcimka (1760), Kluska (2044) - Pieczara (1436), Pawela (1396)

 

Jan KROSZKA

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje