Najlepsi w makroregionie

Zakończyła się Liga Makroregionalna Juniorów Młodszych. Najlepszy w trudnej grupie okazał się MKS Polonia Warszawa, który w nagrodę powalczy w półfinale z Lechem Poznań.

W sezonie zasadniczym Poloniści z rocznika 2000 wykazali wyższość m.in. nad Legią Warszawa, BSP Jagiellonią Białystok i UKS SMS Łódź. Najlepszym strzelcem rozgrywek byli piłkarze ze stołecznych klubów - Szymon Wełniak (Legia) oraz Szymon Boruń (Polonia). Za wyniki rocznika 2000 odpowiadali: Adam Chmielewski (trener), Jakub Stęszewski (asystent), Bartosz Jastrzębski (trener przygotowania fizycznego) oraz Sebastian Przyrowski (trener bramkarzy). - Bardzo się cieszymy. Szczególnie dlatego, że rywalizowaliśmy z mocnymi przeciwnikami, zarówno na Mazowszu w I turze, jak i teraz. Jagiellonia, Legia czy SMS to zespoły, w których kadrach można znaleźć reprezentantów Polski, więc nasz sukces smakuje podwójnie. Fajny rocznik, fajni chłopcy, fajni trenerzy, trzeba też pochwalić rodziców - to są składowe sukcesu - powiedział Paweł Olczak, dyrektor akademii MKS.

Czy rocznik 2000 jest wyjątkowo utalentowany? - O sukcesach juniorskich zwykle się nie pamięta. A przecież rocznik 1996 przegrał w półfinale z Lechem Poznań i zajął trzecie miejsce, zaś rocznik 1998 został sklasyfikowany na czwartej pozycji. Nie chodzi o siłę rocznika, a o systematyczną pracę, która daje efekty. Mamy kolejne ciekawe roczniki, ale weryfikacją zawsze jest boisko - odpowiedział Olczak.

W rywalizacji warszawskich klubów na przestrzeni ostatnich lat Legia urosła do roli hegemona. MKS Polonia w kategorii Juniora Młodszego okazał się jednak lepszy. W pierwszym derbowym meczu zanotowano bezbramkowy remis, natomiast w drugim poloniści wygrali po bramce Łukasza Hebdy. - Znaleźliśmy się w najlepszej czwórce w Polsce, a to jest duży sukces. Wiadomo, że pierwszy zespół Polonii gra w niższej lidze, więc o przyciąganie nowych chłopców jest ciężej - przyznał dyrektor akademii.

Rocznik 2000 MKS Polonii powalczy w półfinale z Lechem Poznań. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w stolicy Wielkopolski w najbliższą środę (14 czerwca, 17:00), natomiast rewanż zaplanowano na 17 czerwca o 15:00. 

W mediach pojawiła się informacja, że MKS Polonia planuje stworzenie własnej drużyny seniorów. - My cały czas podkreślamy, że szkolimy dla pierwszego zespołu Polonii. Nic się nie zmienia w naszych priorytetach. Jest pomysł założenia seniorów. Utalentowana grupa z rocznika 1998 praktycznie w całości trafiła do A klasy, do zespołu rezerw. Wielu się z tym nie zgadza. Na razie zgłosiliśmy się do Pucharu Polski. Decyzji co ligi jeszcze nie podjęliśmy. Priorytetem jest dla nas pierwszy zespół Polonii - zakończył Olczak.


MazowieckaPiłka.pl

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje