Pożegnanie z II ligą

Polonia Warszawa przegrała 1:2 z Rakowem Częstochowa i tym samym spada z II ligi. Jedyną nadzieją dla Czarnych Koszul mogą być teraz problemy licencyjne innych drużyn.

Szanse Polonii na utrzymanie już przed tą kolejką były minimalne. Poloniści musieli pokonać na własnym boisku lidera ligi i liczyć, że w Wejherowie Gryf nie przegra z Rozwojem. Już w 4 minucie z Pomorza doszły złe informacje – goście objęli tam prowadzenie, co oznaczało, że nawet zwycięstwo nie dawało Polonii utrzymania.

Mimo tego, podopieczni Wojciecha Szymanka od początku z werwą ruszyli do ataków i w 16 minucie przekuli swoją przewagę na bramkę. Mariusz Marczak zwiódł rywala w polu karnym i uderzył w dalszy róg bramki. Piłka odbiła się od słupka, a następnie od pleców bramkarza i wpadła do siatki. Kilkanaście minut później Poloniści byli bliscy podwyższenia prowadzenia. Po rzucie rożnym głową uderzał Bazyli Kokot, jednak piłkarzom Rakowa udało się w ostatniej chwili wybić piłkę. W końcówce pierwszej połowy inicjatywę przejęli goście. Świetnie dysponowany był jednak Dominik Pusek, który obronił kilka groźnych strzałów.

Po zmianie stron, goście dalej szukali wyrównania i znaleźli je w 64 minucie. Po dośrodkowaniu jednego z graczy Rakowa piłka trafiła w rękę Rafała Zembrowskiego, a sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Rafał Figiel i zamienił jedenastkę na bramkę. Chwilę później Raków mógł już prowadzić, jednak lecącą do pustej bramki piłkę wybił Zembrowski. Ostatecznie gościom z Częstochowy udało się strzelić drugiego gola. W 80 minucie ładna, kombinacyjna akcja została pewnie wykończona przez Przemysława Oziębałę. Polonii nie udało się już odpowiedzieć na to trafienie.

Wczorajsze zwycięstwo sprawiło, że Raków może cieszyć się z wygrania II ligi. Na przeciwległym biegunie jest Polonia, która sezon kończy na piętnastym – pierwszym w strefie spadkowej – miejscu. Na boisku Poloniści już spadli, jednak wciąż jest dla nich promyczek nadziei. Jeśli któraś z drużyn z Ekstraklasy, I lub II ligi nie otrzyma licencji, Polonia może pozostać w II lidze. Najbliżej tego jest Gryf Wejherowo (nie otrzymał licencji, jednak będzie się odwoływał), a zagrożone mogą też być Ruch Chorzów i Stomil Olsztyn.

03.06.17, 17:00 – Warszawa
II liga: Polonia Warszawa – Raków Częstochowa 1:2 (1:0)
Bramki: Lis 17 s – Figiel 64 k, Oziębała 80
Polonia: Dominik Pusek - Marcin Bochenek, Bazyli Kokot, Rafał Zembrowski, Grzegorz Wojdyga - Mariusz Marczak, Donatas Nakrosius (83 Piotr Ćwik), Bartosz Wiśniewski, Michał Oświęcimka, Cezary Sauczek (65 Marcin Kluska) - Daniel Gołębiewski (66 Krystian Pieczara)