Walka o utrzymanie trwa

Polonia Warszawa pokonała na własnym stadionie Olimpię Zambrów 2:1. Bramki dla Czarnych Koszul zdobyli Grzegorz Wojdyga i Daniel Gołębiewski.

Grająca „mecz o wszystko” Polonia od pierwszych minut starała się zagrozić bramce gości. Napór gospodarzy przyniósł efekt w 16 minucie. Po mierzonym podaniu Mariusza Marczaka, Grzegorz Wojdyga znalazł się w sytuacji sam na sam, minął bramkarza i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Dla obrońcy Polonii była to pierwsza bramka w tym sezonie. W kolejnych minutach gospodarze starali się podwyższyć prowadzenie, a bliscy zdobycia bramki byli Bazyli Kokot i Bartosz Wiśniewski. Do przerwy utrzymał się jednak wynik 1:0.

Po zmianie stron, spotkanie wyrównało się, lecz straciło na intensywności. Piłkarze Polonii lekko się cofnęli, a zawodnicy Olimpii nie mieli pomysłu na przedostanie się pod bramkę rywali. W 55 minucie bliski podwyższenia prowadzenia był Marczak, ale jego strzał głową obronił Piotr Czapliński. Kilka minut później było już 2:0. Wiśniewski został powalony w polu karnym przez bramkarza gości, a rzut karny na bramkę zamienił Daniel Gołębiewski. W 72 minucie goście prawie strzelili kontaktową bramkę. Sam na sam z Dominikiem Puskiem wyszedł Fabian Piasecki, jednak bramkarz Polonii obronił jego strzał. Dziesięć minut później mogło być już po meczu – Przemysław Szabat trafił do siatki, jednak sędzia odgwizdał pozycję spaloną obrońcy Polonii. Ostatecznie Olimpii udało się zdobyć bramkę kontaktową, lecz na więcej podopiecznych Tomasza Kulawika już nie było stać i to Polonia cieszyła się z trzech punktów. Gol został zdobyty przez Michał Kuczałka po wykonywanym w doliczonym czasie gry rzucie wolnym.

Dzięki zwycięstwu Polonia minęła w tabeli Olimpię i do bezpiecznego miejsca traci już tylko dwa punkty. Kolejne spotkanie Poloniści rozegrają w sobotę, 27 maja, o godzinie 15:00, a ich przeciwnikiem będzie Kotwica Kołobrzeg.

21.05.17, 19:00 – Warszawa
II liga: Polonia Warszawa - Olimpia Zambrów 2:1 (1:0)
Bramki: Wojdyga 17 Gołębiewski 59 - Kuczałek 90+2
Polonia: Dominik Pusek - Marcin Bochenek, Bazyli Kokot, Rafał Zembrowski, Grzegorz Wojdyga - Mariusz Marczak (77 Przemysław Szabat), Donatas Nakrosius, Bartosz Wiśniewski (88 Mariusz Wierzbowski), Michał Oświęcimka, Cezary Sauczek (65 Marcin Kluska) - Daniel Gołębiewski (80 Krystian Pieczara)