Polonia wciąż wierzy

Polonia Warszawa pokonała Błękitnych Stargard Szczeciński 2:0, przerywając tym samym fatalną serię sześciu kolejnych wyjazdowych spotkań bez zwycięstwa. Dzięki temu Poloniści przedłużyli swoje szansę na utrzymanie, choć wyniki innych spotkań sprawiają, że sytuacja Czarnych Koszul wciąż jest bardzo trudna.

Mecz od początku był dosyć wyrównany, ale to goście jako pierwsi stworzyli sobie dogodną okazję do strzelenia bramki. W 17 minucie po świetnym podaniu Marcina Kluski, Daniel Gołębiewski znalazł się w dobrej sytuacji i, po minięciu bramkarza, umieścił piłkę w siatce. Do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy.

W drugiej połowie Poloniści kontrowali grę i szukali okazji do podwyższenia prowadzenia. Bliski tego był w 57 minucie Mariusz Marczak, ale jego strzał z rzutu wolnego trafił w obramowanie bramki. Ostatecznie Marczak bramkę zdobył – w jednej z ostatnich akcji meczu jego uderzenie z pola karnego przypieczętowało zwycięstwo Czarnych Koszul.

Polonia następne spotkanie rozgrywa już w sobotę 21 maja, o godzinie 19:00, a jej przeciwnikiem będzie bezpośredni rywal w walce o utrzymanie – Olimpia Zambrów.

17.05.17, 17:00 – Stargard
II liga: Błękitni Stargard - Polonia Warszawa 0:2 (0:1)
Bramki: Gołębiewski 17, Marczak 90+4
Polonia: Dominik Pusek – Marcin Bochenek, Bazyli Kokot, Rafał Zembrowski, Grzegorz Wojdyga – Mariusz Marczak (90 Mariusz Wierzbowski), Piotr Kosiorowski (76 Donatas Nakrosius), Bartosz Wiśniewski (90 Michał Zapaśnik), Michał Oświęcimka, Marcin Kluska (65 Cezary Sauczek) – Daniel Gołębiewski