Jedynie remis przy Konwiktorskiej

Polonia Warszawa zremisowała na własnym stadionie 1:1 z Rozwojem Katowice. Czarne Koszule w ostatniej minucie meczu straciły bramkę na wagę trzech punktów i ich sytuacja w tabeli staje się coraz słabsza.

Dla gospodarzy pojedynek z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie był przysłowiowym meczem o sześć punktów. Porażka oznaczałaby dla Polonii prawie pewny spadek do III ligi. Podopieczni Wojciecha Szymanka dobrze weszli w to spotkanie, już w 4 minucie stwarzając sobie niezłą okazję. Mocny strzał sprzed pola karnego oddał Mariusz Marczak, jednak dobrą interwencją popisał się Bartosz Soliński. W kolejnych minutach spotkanie wyrównało się, a obie drużyny nie potrafiły przedostać się pod bramkę rywali.

Drugą połowę także lepiej zaczęli piłkarze gospodarzy. Od początku ruszyli do ataków i ich starania przyniosły efekt w 57 minucie. Doskonałym strzałem ze znacznej odległości popisał się Marczak i bramkarz Rozwoju był bez szans. Od tego czasu gospodarze skupili się na obronie prowadzenia, co nie było zbyt trudne, zważając na słabą postawę Rozwoju. Jednak w czwartej minucie doliczonego czasu gry goście przeprowadzili ostatnią akcję meczu, która dała im wyrównanie. Po dalekim dośrodkowaniu, Bartosz Marchewka uderzył głową, jego strzał odbił Dominik Pusek, ale przy dobitce Damiana Kowalczyka był już bezradny.

Remis w spotkaniu z Rozwojem sprawia, że widmo spadku coraz mocniej zagląda Polonistom w oczy. Na cztery kolejki przed końcem sezonu tracą aż cztery punkty do bezpiecznego miejsca. Kolejne spotkanie rozegrają w środę, 17 maja, o godzinie 17:00, a ich przeciwnikiem będą Błękitni Stargard.

13.05.17, 19:00 – Warszawa
II liga: Polonia Warszawa – Rozwój Katowice 1:1 (0:0)
Bramki: Marczak 57 – Kowalczyk 90+4
Polonia: Dominik Pusek – Marcin Bochenek, Bazyli Kokot, Rafał Zembrowski, Grzegorz Wojdyga – Mariusz Marczak (82 Michał Zapaśnik), Donatas Nakrosius, Bartosz Wiśniewski (90 Daniel Choroś), Michał Oświęcimka, Cezary Sauczek (68 Marcin Kluska) – Daniel Gołębiewski (65 Krystian Pieczara)