Porażka po emocjonującej końcówce

Polonia Warszawa przegrała 2:3 w wyjazdowym spotkaniu z Puszczą Niepołomice. Czarne Koszule zagrały jak równy z równym z trzecią drużyną II ligi, nie wystarczyło im to jednak do zdobycia choćby punktu.

Od pierwszych minut spotkanie w Niepołomicach było wyrównane. Pierwszą dogodną sytuację stworzyli sobie goście, kiedy Daniel Gołębiewski z ostrego kąta uderzył w słupek. Kilka minut później gospodarze po rzucie wolnym trafili do siatki, jednak sędziujący to spotkanie Szymon Lizak odgwizdał w tej sytuacji faul jednego z piłkarzy Puszczy. W 44 minucie Polonii udało się wyjść na prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkował Mariusz Marczak, a piłkę do bramki skierował Bazyli Kokot. Dla 21-letniego obrońcy był to pierwszy gol w seniorskiej karierze.

Po przerwie gospodarze ruszyli do odrabiania strat i już w 58 minucie osiągnęli swój cel. Wprowadzony w przerwie Donatas Nakrosius przewrócił w polu karnym Marcina Orłowskiego, a Piotr Stawarczyk pewnie wykorzystał jedenastkę. Kilkanaście minut później było 2:1 dla Puszczy. Orłowski dostał piłkę w polu karnym, odwrócił się w stronę bramki i mocnym strzałem pokonał Dominika Puska. W 80 minucie Rafał Zembrowski został sfaulowany w polu karnym Puszczy i Poloniści stanęli przed szansą wyrównania. Do jedenastki podszedł Bartosz Wiśniewski i, tak jak przed tygodniem, pewnie zamienił ją na bramkę. Nie był to jednak koniec emocji. W 90 minucie Piotr Kosiorowski otrzymał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji Polonia musiała kończyć ten mecz w dziesiątkę. Mimo to, wydawało się, że goście utrzymają remis do końca. Jednak w ostatniej akcji meczu w polu karnym Polonii upadł Mateusz Bartków, a sędzia wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł Piotr Stawarczyk i ponownie się nie pomylił.

Sytuacja Polonii w tabeli staje się coraz trudniejsza. Do końca sezonu zostało 5 kolejek, a piłkarze z Warszawy do bezpiecznego miejsca tracą aż 4 punkty.

Następny mecz Czarne Koszule zagrają na własnym stadionie, w piątek 12 maja o 19:00, a przeciwnikiem będzie Rozwój Katowice. Zespół z Katowic także walczy o utrzymanie, dlatego będzie to dla Polonii mecz o wszystko.

06.05.17, 16:00 – Niepołomice
II liga: Puszcza Niepołomice – Polonia Warszawa 3:2 (0:1)
Bramki: Stawarczyk 58 k, 90 k, Orłowski 70 – Kokot 44, Wiśniewski 82 k
Polonia: Dominik Pusek – Marcin Bochenek, Bazyli Kokot, Rafał Zembrowski, Grzegorz Wojdyga – Mariusz Marczak, Piotr Kosiorowski, Bartosz Wiśniewski, Michał Oświęcimka (46 Donatas Nakrosius), Marcin Kluska (66 Cezary Sauczek) – Daniel Gołębiewski (60 Krystian Pieczara)