Bliskie i dalekie plany Polonii

Podczas zorganizowanej dzisiaj konferencji prasowej prezes Polonii Warszawa Jerzy Engel wraz z trenerem Igorem Gołaszewskim przedstawili plany transferów oraz przygotowań do rundy wiosennej, a także opowiedzieli o przyszłości i rozwoju klubu.

Pierwszym i jak na razie jedynym nowym nabytkiem klubu jest Daniel Gołębiewski. 29-letni napastnik pochodzący z Wyszkowa grał już kiedyś w Polonii, w latach 2008-2013 rozegrał w jej barwach 95 spotkań i strzelił 17 bramek. Większość na poziomie Ekstraklasy, w której zaliczył łącznie 129 występów. Ostatnio występował w I lidze, a minioną rundę spędził w Pogoni Siedlce, dla której zdobył 2 bramki w 16 spotkaniach. Choć nigdy nie należał do bramkostrzelnych napastników, wydaje się być potencjalnie silnym wzmocnieniem Czarnych Koszul. Jego umowa ma obowiązywać co najmniej 1,5 roku.  

- Wracam na teren, który dobrze znam, w którym się wychowałem. Mam z Polonią dużo pozytywnych wspomnień, nie tylko sportowych. Zamierzam ciężko pracować na to, by osiągnąć swoje cele indywidualne oraz przede wszystkim drużynowe  - powiedział na konferencji nowy napastnik Polonii.

Poza nim klub przewiduje ściągnięcie jeszcze 1-2 piłkarzy, ale, jak podkreślił trener Gołaszewski, Polonia nie zamierza przeprowadzać transferów na siłę, a ewentualni nowi zawodnicy muszą być realnymi wzmocnieniami zespołu.

Trener przedstawił także plan przygotowań do rundy wiosennej. Poloniści rozpoczęli nowy rok od wczorajszych badań wydolnościowych, a dzisiaj wrócili do treningów. Do połowy lutego klub zamierza rozegrać osiem sparingów z przeciwnikami z I, II i III ligi (sparingpartnerzy mają zostać ogłoszeni w tym tygodniu), a następnie – od 15 do 25 lutego - zaplanowany jest wyjazd na obóz na Cyprze, podczas którego Polonia rozegra sparing z zespołem z cypryjskiej ekstraklasy. Po powrocie z obozu Czarne Koszule planują jeszcze mecz towarzyski z Ursusem Warszawa.

Później głos zabrał prezes Jerzy Engel, który opowiedział o wizjach dot. budowy nowego stadionu i innych planowanych przez Polonię inwestycji. Prezes powiedział, że projekt klubu dostał zielone światło od architektów z warszawskiego ratusza, a teraz czeka na możliwość dzierżawy terenów wokół stadionu i ostateczną zgodę władz Warszawy. Projekt zakłada całkowitą przebudowę obecnego obiektu - wybudowanie nowego stadionu na 20 tysięcy osób, dużej hali sportowej oraz kilku budynków wokół stadionu. Całość ma być jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce.

 

Jan KROSZKA

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje