Przed startem II ligi: Polonia Warszawa

Polonia Warszawa nie szalała latem na rynku transferowym. Do sukcesów w wyższej lidze beniaminka ma doprowadzić ta sama drużyna, która wywalczyła awans.

Nie jest to założenie błędne, ponieważ kadra Polonii przerastała III ligę, a i w wyższej klasie rozgrywkowej mało jest drużyn, które mogą się równać pod względem mocy z Czarnymi Koszulami. Podopieczni Igora Gołaszewskiego celują w górną połówkę tabeli, a najlepiej jedno z miejsc w czołowej czwórce.

II-ligowa droga Polonii nie będzie jednak usłana różami. Każdy z przeciwników będzie podwójnie zmobilizowany na mecz z byłym mistrzem Polski, a ponadto zawodnicy decydujący o sukcesach Czarnych Koszul są o rok starsi. Trener Gołaszewski nie zapomina jednak o dopływie świeżej krwi, o czym świadczy włączenie zdolnego Cezarego Sauczka do pierwszej drużyny. 

UWAGA NA...

...Mariusza Marczaka. Jego precyzyjne dośrodkowania z rzutów wolnych budziły postrach w III lidze łódzko-mazowieckiej. Nie inaczej powinno być na najniższym z poziomów centralnych.

HIT CZY KIT?

Trudno określić na co będzie stać Fabiana Pawelę. Polonia nie miała w minionym sezonie snajpera z prawdziwego zdarzenia, ale czy 30-letni napastnik pozostający ostatnio bez klubu okaże się lekiem na całe zło?

TRANSFERY

Przybyli: Piotr Ćwik, Dominik Pusek (obaj Ursus Warszawa), Michał Leszczyński (KS Raszyn), Michał Oświęcimka (Górnik Wałbrzych), Fabian Pawela (bez klubu), Cezary Sauczek (drużyna juniorów)

Odeszli: Mateusz Jaroszewski, Michał Stasz (szukają klubu), Rafał Kosiec (kontuzja), Jacek Kosmalski, Radosław Majdan, Wojciech Szymanek (wszyscy koniec kariery)

PRZEWIDYWANA JEDENASTKA

Tobjasz - Bochenek, Choroś, Augustyniak, Wojdyga - Pieczara, Nakrosius, Kosiorowski, Marczak, Wierzbowski - Pawela

NASZ TYP: Miejsce 4-8


MazowieckaPiłka.pl

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje