Start rozgromiony

Polonia Warszawa zgodnie z przewidywaniami rozstrzelała Start Otwock w 32 kolejce III ligi i jest jedną nogą w barażach o II ligę. Czarne Koszule mają trzy punkty przewagi nad drugą w tabeli Legią II, a do rozegrania zostały jeszcze dwa mecze.

W porównaniu z ostatnim meczem Igor Golaszewski dokonał dwóch roszad w wyjściowej jedenastce. W składzie pojawili się Piotr Augustyniak oraz Marcin Kluska, odpowiednio za Daniela Chorosia i Mariusza Wierzbowskiego.

Od pierwszego gwizdka sędziego gra była toczona pod dyktando Czarnych Koszul. Już w 9 minucie po krótkim rozegraniu rzutu rożnego Mariusz Marczak dośrodkował wprost na głowę Przemysława Szabata, który jednak trafił wprost w Emila Anusiewicza. Chwilę potem piłka po wrzutce z rzutu rożnego i zgraniu Grzegorza Wojdygi, dwa razy zatrzymywała się na poprzeczce po strzałach polonistów. W 19 minucie worek z bramkami otworzył Michał Zapaśnik, który sfinalizował świetny rajd Krystiana Pieczary. Autor pierwszego gola czekał na niego od 7 listopada, kiedy także trafił z zespołem z Otwocka. W 26 minucie kolejna poprzeczka uratowała Start po strzale Marczaka. Pół minuty później sam na sam z bramkarzem wyszedł Pieczara i bez problemu znalazł sposób na bramkarza gości. Asystę zanotował popularny Manolo.

Po przerwie kibice także nie narzekali na nudę/ Wystarczyło zostawić odrobinę miejsca Marczakowi, aby ten wpisał się na listę strzelców. Pięknym uderzeniem z 25 metrów z lewej nogi w same okienko. Gol stadiony świata przy Konwiktorskiej. W 65 minucie było już 4:0. Polonia wyszła z kontratakiem, który został wykończony przez Kluskę. Kluczowym podaniem popisał się najlepszy na boisku Pieczara. W 80 minucie Polonia objęła prowadzenie 5:0 po bramce rezerwowego Aleksandra Tomaszewskiego. Asystę dorzucił Mateusz Jaroszewski. W doliczonym czasie Start uratował honor po golu Tomasza Karasia z rzutu wolnego.

Polonia przy okazji zrobiła prezent Marcinowi Bochenkowi, który obchodził w dniu meczu 25 urodziny. Polonia już w najbliższą środę może zapewnić sobie 1 miejsce na koniec sezonu zasadniczego. Czarne Koszule zagrają na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Mecz zaplanowano na 1 czerwca o godzinie 18.

28.05.16, 19:00 - Warszawa
III liga: Polonia Warszawa - Start Otwock 5:1 (2:0)
Bramki: Michał Zapaśnik 19, Krystian Pieczara 36, Mariusz Marczak 58, Marcin Kluska 65, Aleksander Tomaszewski 80 - Tomasz Karaś 90
Polonia Warszawa: Tobjasz (77 Balawejder) – Bochenek, Worach, Szabat, Wojdyga – Nakrosius, Augustyniak – Kluska (74 Tomaszewski), Marczak (64 Wierzbowski), Zapaśnik (69 Jaroszewski) – Pieczara

Start Otwock: Anusiewicz – Hrynkiewicz, Karaś, Piekut, Musbau - Kowalczyk (74. Długosz), Kolibowski- Łuszczyński, Bylak (86 Stolarski), Kęsek (46 Marciszek), Hagno (57 Piotrzykowicz)

Żółte kartki: Marcin Bochenek 32, Donatas Nakrosius 61, Karol Worach 76, Aleksander Tomaszewski 85 - Filip Hrynkiewicz 37, Paweł Bylak 85