Rozpędzona Polonia

Polonia wygrała u siebie z Błękitnymi Raciąż 2:1. Zwycięstwo gospodarzom zapewnił Krystian Pieczara, który w pierwszym kwadransie drugiej połowy ustrzelił dublet.

W Czarnych Koszulach zadebiutował Piotr Petasz, który w końcówce meczu pojawił się na boisku. Polonia dobrze weszła w mecz, kilkukrotnie zagrażając bramce Błękitnych. Efektem tego były groźne strzały Mariusza Marczaka. W 27 minucie piękną solową akcją popisał się Mariusz Wierzbowski i oddał strzał, ale bramkarz obronił. Donatas Nakrosius podjął próbę dobitki, ale była ona niecelna. Błękitni groźnie zaatakowali kwadrans później. W 42 minucie goście wyszli z kontratakiem po błędzie Piotra Augustyniaka, lecz zawodnik gości fatalnie spudłował. Kamil Majkowski przebiegł z futbolówką kilkadziesiąt metrów i podał do Tomasza Kamińskiego, który zakończył akcję niecelnym strzałem. Poloniści grali bardzo ofensywnie w ataku pozycyjnym, ale nie udało się sforsować dobrze grających w obronie Błękitnych. W pierwszej połowie obyło się bez bramek na Konwiktorskiej.

Gospodarze objęli prowadzenie tuż po zmianie połów. Marczak dośrodkował z rzutu wolnego, a Pieczara strzałem z głowy pokonał Dawida Kręta. Zawodnicy Polonii po strzelonym golu zrobili kołyskę dla Michała Zapaśnika, któremu urodziła się córeczka. Duet Marczak-Pieczara dał o sobie ponownie znać w 57 minucie. Manolo obsłużył prostopadłym podaniem obsłużył strzelca pierwszej bramki, który wykorzystał sytuację sam na sam. W 73 minucie dobrą okazję  po błędzie Donatasa Nakrosiusa, Majkowski, ale uderzył za lekko. W 80 minucie po wyrzucie z autu Piotra Petasza dogodną szansę zmarnował Marczak, który wychodząc przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości. W końcówce rezerwowy Damian Szczepański ograł Mateusza Tobjasza i strzelił do pustej bramki, ustalając wynik spotkania na 2:1.

Mecz z trybun obejrzał były zawodnik i wychowanek Polonii Łukasz Piątek. To było czwarte z rzędu zwycięstwo stołecznej drużyny. Kolejnym przeciwnikiem Czarnych Koszul będzie Lechia Tomaszów Mazowiecki. Wyjazdowy mecz zostanie rozegrany 4 maja o godzinie 17.