Polonia bez prezesa

Ponad półtora roku trwała przygoda Petera Kaluby z funkcją prezesa Polonii Warszawa. Sternik III-ligowca złożył rezygnację.

Oświadczenie Kaluby:

Dzisiaj na ręce Przewodniczącego Rady Nadzorczej Polonia Warszawa S.A. złożyłem rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu. Decyzja, którą podjąłem ze względów formalnych wchodzi w życie z dniem 31 października 2019 roku.

Od marca 2018 roku Zarząd wypracował ponad 2,5 miliona złotych w formie: umów sponsoringowych, przychodów ze sprzedaży towarów, transmisji, wpłat gotówkowych i darowizn. Po raz pierwszy od początku istnienia spółka ma pełną przejrzystość finansową oraz podpisane umowy sponsoringowe, które dają realne wpływy na konto niezależnie od wpłat akcjonariuszy. Wartość ekwiwalentu marketingowego [AVE] wypracowanego dla Partnerów klubu, wg badań niezależnego Instytutu Monitorowania Mediów [IMM], za okres VII-IX 2019 roku wyniosła ponad 20 milionów PLN, co pokazuje ogromną pracę jaka została włożona w odbudowę wizerunku klubu w mediach i potencjał drzemiący w marce Polonia Warszawa. Wiele jest jeszcze do zrobienia, aby klub wrócił na swoje historyczne miejsce w Ekstraklasie. Pomimo wielu podjętych działań i włożonego wysiłku nie wszystko byłem w stanie zrealizować tak, jakbym chciał. Nie ze wszystkiego jestem także zadowolony.

Niestety, wszystko zaczyna się od słów. Z czasem, powtórzone i wykrzyczane setki razy złe słowa przechodzą w złe czyny, czego niestety doświadczyłem nie tylko ja sam, ale przede wszystkim bliskie mi osoby po zakończeniu ostatniego meczu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Dzisiaj, chcąc zapewnić spokojny sen moim najbliższym, decyduję się zakończyć tę nierówną walkę o przyszłość Polonii Warszawa S.A. Dziękuję zawodnikom i trenerom. Partnerom oraz wielu sympatykom, którzy byli dla mnie wsparciem podczas realizacji tego trudnego zadania. Pozostaję sympatykiem warszawskiego sportu, szanując wszystkie warszawskie zespoły bez względu na poziom rozgrywek, bo przecież „Łączy Nas Piłka”.

Mojemu następcy życzę więcej szczęścia i sukcesów, a Polonii Warszawa kolejnego tytułu mistrza Polski.


źródło: własne / dumastolicy.pl
MazowieckaPilka.pl

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje