Quo vadis Polonio?

Trzeba przyzwyczaić się do tego, że Polonia Warszawa jest co najwyżej ligowym średniakiem. Zasłużona porażka z Ruchem Wysokie Mazowieckie tylko to potwierdziła.

W pierwszej połowie Ruch kilkukrotnie uderzał na bramkę niepewnego Bartosza Kowalczyka. Piłkarzom z Wysokiego Mazowieckiego brakowało jednak spokoju lub celności. Polonia z rzadka odgryzała się rywalom. Do przerwy było 0:0.

Impas został przełamany w 53 minucie. Paweł Brokowski zdobył gola po akcji, którą zapoczątkowała strata Bartosza Wiśniewskiego. Na kolejny cios nie trzeba było długo czekać. W 63 minucie Czarne Koszule dobił Patryk Pasko. Ruch miał szanse na kolejne trafienia, ale "zadowolił się" wygraną 2:0.

W sobotę 5 października o 15:00 Polonia zagra w Aleksandrowie Łódzkim z Sokołem.

27.09.19, 20:00 - Warszawa
III liga: Polonia Warszawa - Ruch Wysokie Mazowiecki 0:2 (0:0)
Bramki: Brokowski 53, Pasko 62
Polonia: Kowalczyk – Zajączkowski (76 Babiński), Goliński, Olczak, Rakowski (83 Wojdyga) – Wiśniewski, Szymczak, Wilanowski (64 Niemyjski), Kobiera, Zych (64 Andrzejewski) – Pieczara