Remis w sparingu drugoligowców

W rozegranym dzisiaj w Warszawie meczu towarzyskim zmierzyli się ze sobą dwaj przedstawiciele Mazowsza w II lidze: Polonia Warszawa i Legionovia Legionowo. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Mecz zaczął się lepiej dla drużyny gospodarzy. W 26 minucie wracający po kontuzji Piotr Petasz dostał piłkę przed polem karnym i w swoim stylu mocno uderzył lewą nogą, pokonując Łukasz Krzczuka. Już 6 minut później było 2:0 dla Polonii. Akcję rozpoczął Fabian Pawela, podał do Daniela Gołębiewskiego, a ten odegrał do Mariusza Marczaka, który pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Do przerwy utrzymało się dwubramkowe prowadzenie gospodarzy.

Na drugą połowę obie drużyny wyszły w mocno zmienionych składach – trener Mirosław Jabłoński przeprowadził cztery zmiany, a trener Igor Gołaszewski aż dziesięć. Na tych roszadach lepiej wyszła drużyna gości, ponieważ w 56 minucie udało jej się odrobić część strat. Błąd obrońców Polonii wykorzystał debiutujący w Novii Daniel Kraska. Po 8 minutach Legionovia wyrównała wynik spotkania. Tym razem celnym strzałem sprzed pola karnego popisał się Mateusz Kwiatkowski, który tak jak Kraska na boisku pojawił się dopiero w drugiej połowie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem.

W najbliższą sobotę obie drużyny rozegrają kolejne sparingi. Polonia zmierzy się w Warszawie z Pogonią Siedlce, a Legionovia podejmie na swoim stadionie Pelikan Łowicz.

09.02.17, 10:00 – Warszawa
Sparing: Polonia Warszawa – Legionovia Legionowo 2:2 (2:0)
Bramki: Petasz 26, Marczak 34 – Kraska 56, Kwiatkowski 64
Polonia: (I połowa) Mateusz Tobjasz - Marcin Bochenek, Rafał Zembrowski, Daniel Choroś, Piotr Petasz, Donatas Nakrošius, Piotr Ćwik, Mariusz Marczak, Fabian Pawela, Cezary Sauczek, Daniel Gołębiewski. (II połowa) Marcin Marcinkowski - Przemysław Szabat, Bazyli Kokot, Karol Worach, Grzegorz Wojdyga, Piotr Kosiorowski, Donatas Nakrošius, Krystian Pieczara, Mariusz Wierzbowski, Michał Zapaśnik, Bartosz Wiśniewski
Legionovia: Łukasz Krzczuk - Siniša Borenovič (46 Konrad Zaklika), Mikołaj Grzelak, Aleksandar Bajat, Ernest Dzięcioł (46 Tin Kulenović), Krystian Wójcik (60 Arkadiusz Madeński), Marek Krotofil, Wojciech Kalinowski, Paweł Garyga (60 Radosław Śledziewski), Arkadiusz Madeński (46 Daniel Kraska), Mateusz Żebrowski (46 Mateusz Kwiatkowski)

źródło: własne / kspolonia.pl / 90minut.pl