Pogoń dopięła swego

Po efektownej wygranej w Sochaczewie z miejscową Bzurą 6:1 i remisach Mazovii oraz MKS Ciechanów, grodziska Pogoń jest już pewna gry w barażach do III ligi.

Mecz z Bzurą, Pogoń rozpoczęła od mocnych ciosów Pogoni. W pierwszych 20 minutach spotkanie na listę strzelców wpisali się Maciej Wilanowski i Damian Jaroń. Przewaga była widoczna aż nadto i wszyscy wiedzieli, kto jest liderem Taki rezultat utrzymał się do końca pierwszej części gry, w której Bzura nie potrafiła zagrozić bramce gości.

W drugiej odsłonie przez pierwszy kwadrans Bzura próbowała podjąć walkę i udało jej się to w 56 minucie, kiedy Adrian Binienda zdobył bramkę kontaktową. Na odpowiedź Pogoni nie trzeba było długo czekać. Zaledwie dwie minuty później Wilanowski skompletował dublet. Później bramki dołożyli jeszcze Michał Strzałkowski, Jaroń i Jakub Kołaczek. Końcowy wynik 6:1 był jak najbardziej zasłużony.

Na trzy kolejki przed końcem Pogoń umocniła swoją pozycję lidera, a jej przewaga wzrosła nad drugim MKS Ciechanów do 10 punktów. W następnej kolejce drużyna Krzysztofa Chrobaka podejmie na własnym stadionie Czarnych Węgrów, zaś Bzura pojedzie do wicelidera z Ciechanowa.

31.05.17, 18:00 - Sochaczew
IV liga: Bzura Chodaków - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:6 (0:2)
Bramki: Binienda 56 - Wilanowski 11, 58, Jaroń 19, 65, Strzałkowski 61, Kołaczek 82
Bzura: Kotlarski - Kowalski, Binienda, Chukwuemeke, Oliwa (46 Więczek) - Bartosiewicz (79 Kacprzak), J. Stencel, Niemyjski, K. Stencel (73 Wojciechowski) - Oziemblewski, Pater
Pogoń: Balawajder - Czarnecki, Krajewski, Żółtowski, Małkowski - Jaroń, Kołaczek, Enow, Kamiński (70 Pietraszek), Wilanowski (79 Szymerski) - Strzałkowski (75 Sierociński)

źródło: własne / Pogoń Grodzisk / Bzura Chodaków