Lekka zadyszka na ostatniej prostej

W 32 kolejce grodziska Pogoń zremisowała 1:1 z Hutnikiem Warszawa. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów, ale cały mecz opiewał bardziej na bronieniu się gospodarzy niż na jakimkolwiek stwarzaniu przez nich okazji.

Pogoń nieudolnie próbowała przebić się przez defensywę warszawian, ale tylko raz udało im się rozmontować obronę. Obie bramki padły już na początku pierwszej połowy. Pierwsza z nich nie oczekiwanie zdobył Hutnik, kiedy to po składnej akcji w 9 minucie piłkę do bramki wpakował Maksymilian Vogtman. Radość Hutników nie trwała długo, gdyż Pogoń zdobyła wyrównującą bramkę już 2 minuty później za sprawą Michała Strzałkowskiego. Taki rezultat utrzymał się do końca spotkania. Hutnik z wyniku może być zadowolony, zaś Pogoń roztrwoniła 10-punktową przewagę do 8 nad Ciechanowem, który nie bez kłopotu ograł Ostrovię 1:0.

Następna kolejka to z góry przypisane 3 punkty dla Pogoni za walkower z Tęcza Łyse, Hutnik zaś uda się do Sochaczewa na spotkanie z Bzurą.

20.05.2017, 11:00 - Warszawa
IV liga: Hutnik Warszawa - Pogoń Grodzisk 1:1 (1:1)
Bramki: Vogtman 9 - Strzałkowski 11
Hutnik: Pasturczyk - Górecki, Podsiadło, Nowik, Pracki, Wielgosz - Mierzejewski (90 Szala), Cuch, Szczęch(90 Kowalski), Wiśniewski - Vogtman (81 Martynov)
Pogoń: Balawajder - Czarnecki, Krajewski, Żółtowski(60 Kamiński), Małkowski - Jaroń, Kołaczek, Enow, Pietraszek, Wilanowski (80 Szymerski) - Strzałkowski (80 Kosiorek)

źródło: własne / Pogoń Grodzisk Mazowiecki / Hutnik Warszawa