Pogoń lepsza w hicie wiosny

Pogoń pokonała 1:0 Mazovię w hicie 31 kolejki IV ligi grupy północnej. Podopieczni Krzysztofa Chrobaka mogą powoli szykować się na baraż o III ligę.

Na boisku był dużo walki z obydwu stron, częste pojedynki w środku pola. Początek spotkania obiecujący. Już w pierwszym kwadransie obie ekipy mogły wyjść na prowadzenie, ale dobrze radzili sobie bramkarze obu zespołów. Pogoń zaczęła przejmować inicjatywę i w jednej z akcji w 25 minucie po samodzielnej akcji piłkę do bramki posyła Kamil Kamiński. Do przerwy po wyrównanej grze to grodziszczanie schodzili do szatni w lepszych humorach.

Po zmianie stron gra się zaostrzyła, a goście ruszali co i rusz do ataków na bramkę czerwono-białych. Lider Mazovii Sebastian Kaczyński był skutecznie powstrzymywany przez dobrze radzących sobie obrońców gospodarzy. Po drugiej stronie Damian Jaroń, którego ataki od razu podwajali obrońcy Mazy. Widać było walkę na boisku, która momentami przekraczała dozwolone przepisy. Mazovia miała w ostatnim kwadransie szansę na wywiezienie z Grodziska Mazowieckiego chociaż punktu, po tym jak czerwoną kartkę za dwie żółte został ukarany Jakub Kołaczek, ale w tym dniu solidna obrona Pogoni nie pozwoliła na wiele napastnikom Mazovii. W efekcie bramka zdobyta w pierwszej połowie przez lidera tabeli okazała się golem na wagę najważniejszych trzech punktów w sezonie. Pogoń powiększyła swoja przewagę nad drugim Ciechanowem do 10 punktów oraz do 11 nad trzecią Mazovią.

Kolejny mecz podopieczni Chrobaka rozegrają na wyjeździe z Hutnikiem Warszawa, zaś Maza będzie pauzowała i otrzyma 3 punkty za walkower z Tęczą Łyse, która wycofała się z rozgrywek.

17.05.2017, 17:30 - Grodzisk Mazowiecki
IV liga: Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Mazovia Mińsk Mazowiecki 1:0 (1:0)
Bramka: Kamiński 25
Pogoń: Balawajder - Czarnecki, Krajewski, Żółtowski, Małkowski - Jaroń (90 Szewczyk), Kołaczek, Enow, Kamiński (45 Pietraszek), Wilanowski (74 Szymerski) - Strzałkowski (86 Sierociński)
Mazovia: Lisiewicz - Matak (18 Sobótka), Krajewski, Grabek, Żurawski - Romanow, Puciłowski, Nojszewski (78 Parobczyk), Smuga, Kaczyński - Bondara (65 Kowalczyk)

źródło: własne / Pogoń Grodzisk Mazowiecki