Zwycięska passa trwa w najlepsze

W Grodzisku innego scenariusza jak awans do III ligi nikt nie przyjmuje do wiadomości. Sami piłkarze dają najwięcej powodów do takiego myślenia wygrywając mecz za meczem i umacniając się na fotelu lidera. Wczorajszy mecz rozegrany w Łomiankach Pogoń wygrała 3:1.

Od początku spotkania widoczna przewaga gości pozwala na wyjście na prowadzenie. Po jednej z akcji bramkę dla grodziszczan zdobył Maciej Wilanowski. Od 15 minuty jest 0:1. Pogoń miała kontrolę nad całym spotkaniem i mnóstwo okazji na podwyższenie wyniku jeszcze w pierwszej połowie. Tak się jednak nie stało i wynik pozostał bez zmian.

Zmiana stron i coraz śmielsze zapędy drużyny gospodarzy, więcej stwarzanych sytuacji nie przynosiły rezultatu. W odpowiedzi goście, którzy podwyższają prowadzenie w 60 minucie za sprawą wykorzystanej jedenastki przez Damiana Jaronia. Kolejną bramkę dołożył Michał Strzałkowski. KS Łomianki stać było na bramkę honorowa Konrada Izdebskiego w 77 minucie, ale mieli już zbyt mało czasu by odrobić straty. Rezultat 1:3 na pewno cieszy Pogoń, która po przegranej Ciechanowa odskoczyła już na osiem oczek od drugiej lokaty, która zajmuje Mazovia Mińsk Mazowiecki.

Podopieczni Krzysztofa Chrobaka następny mecz rozegrają u siebie 17 maja o godzinie 17:30 i podejmować będą... Mazovię. KS Łomianki zaś swój mecz rozegra w Warszawie z tamtejszym Hutnikiem.

13.05.2017, 11:00 - Łomianki
IV liga: KS Łomianki - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:3 (0:1)
Bramki: Izdebski 77 - Wilanowski 15, Jaroń 60 k, Strzałkowski 66
KS Łomianki: Wysocki - Prusik, Ziąbski (Kowalski), Kaczmarek, Sawicki (Kałan) - Szeliga, Gac, Sołtys, P. Brzozowski (Wolniewicz) - Strzemecki, Barankiewicz (Izdebski)
Pogoń: Balawajder - Czarnecki, Krajewski, Żółtowski (68 Kosiorek), Małkowski - Jaroń, Kołaczek (88 Szewczyk), Enow, Kamiński (45 Pietraszek), Wilanowski - Strzałkowski (75 Szymerski)

źródło: własne / Pogoń Grodzisk / KS Łomianki