Zwycięstwo po męczarniach

Grodziska Pogoń poradziła sobie Mławiankę Mława. Z trybun można było zauważyć wyraźne braki kadrowe w ekipie z Mławy, ale na boisku, przynajmniej w pierwszej połowie, żadnych braków nie dało się odczuć.

Od początku spotkania wydawało się, że to Pogoń prowadziła grę, ale już w 4 minucie swoją pierwszą dogodną sytuację mieli goście, ale zawodnik Mławianki nie wykorzystał sytuacji. Ataki zarówno gospodarzy jak i przyjezdnych nie zdawały się na nic i tym samym w pierwszej połowie bramek nie oglądaliśmy.

Druga odsłona to już wyraźna przewaga Pogoni, która raz za razem obijała słupki i poprzeczkę gości. Długo kazali czekać kibicom podopieczni Krzysztofa Chrobaka na pierwsza bramkę i jak się później okazało dającą bardzo ważne zwycięstwo. W 69 minucie dośrodkowanie Jakuba Kołaczka strzałem głowa wykończył Michał Strzałkowski. Dzięki tej bramce po 30 kolejkach Pogoń nadal utrzymuję bezpieczna 7-punktowa przewagę nad drugim MKS Ciechanów i 8 punktów nad Mazovia. Zwycięstwo wymęczone, ale jakże ważne w perspektywie najbliższych spotkań.

Do końca sezonu pozostało 8 kolejek. Pogoń w następny weekend uda się do Łomianek, zaś Mławianka pojedzie na trudny teren do Mińska Mazowieckiego.

06.05.2017, 17:00 - Grodzisk Mazowiecki
IV liga: Pogoń Grodzisk - Mławianka Mława 1:0 (0:0)
Bramka: Strzałkowski 69
Pogoń: Balawajder - Czarnecki, Krajewski, Żółtowski, Małkowski - Wilanowski (76 Szymerski), Kołaczek, Enow, Kamiński (70 Pietraszek) - Jaroń, Strzałkowski (80 Stasz)
Mławianka: Jabłonowski - Radziszewski, Komorowski, Wawrzyniak, Abramczyk - Więckiewicz, Samluk, Tuttas, Maślak - Pociężnicki (70 Drzewiecki), Wróblewski

 

źródło: własne / Pogoń Grodzisk Mazowiecki
Marcin CZARNOWSKI

Komentarze   

 
0 #1 andrzej 2017-05-08 00:46
Najważniejsze, że są 3 pkt. i pozycja lidera ....
Cytować
 

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje