Niespodziewana strata punktów

Grodziska Pogoń niespodziewanie zremisowała z Ostrovią Ostrów Mazowiecka 1:1. Szczęśliwie dla grodziszczan swoje punkty stracił również MKS Ciechanów, dzięki czemu przewaga punktowa lidera nadal wynosi siedem punktów.

Pogoń od początku wyszła wysokim pressingiem. Z minuty na minutę zwiększała się przewaga posiadania piłki. Jednak wbrew oczekiwaniom sympatyków Pogoni to zawodnicy Ostrovii wyszli na prowadzenie za sprawą świetnie przeprowadzonej kontry, która wykończył Adam Dobosz. W dalszej części pierwszej połowy gra nie zmieniła się, to Pogoń częściej gościła na połowie rywali. Rezultat do przerwy 1:0.

Druga część to znowu dominacja ekipy z Grodziska, którą stać było na wyrównanie w 58 minucie. Bramkę z rzutu karnego zdobył Damian Jaroń. Jak się później okazało była to bramka na wagę remisu. Lider nie poradził sobie w tym dniu z dobrze poukładaną w obronie drużyną Ostrovii i wywozi tylko 1 punkt.

Kolejny mecz Pogoń rozegra 6 maja o godzinie 17:00 w Grodzisku Mazowieckim z Mławianką Mława, zaś Ostrovia wyjedzie na ciężkie spotkanie do Łomianek.

03.05.2017, 17:00 - Ostrów Mazowiecka
IV liga: Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:1 (1:0)
Bramki: Dobosz 11 - Jaroń 58 k
Ostrovia: Poluliakhov - Małkiński, Zaremba, Lipski, Watrobski - R. Wilczewski, Korytkowski, D. Wilczewski (82 Decyk), Dzwonkowski (59 Oleś), Dobosz - Zacheja (89 Wasil)
Pogoń: Balawajder - Czarnecki, Krajewski, Żółtowski, Małkowski - Jaroń, Kołaczek, Enow, Kamiński (62 Szymerski), Wilanowski - Strzałkowski

źródło: własne / Pogoń Grodzisk Mazowiecki