Pogoń ucieka rywalom

Grodziska Pogoń rozsiadła się na fotelu lidera IV ligi grupy północnej. W meczu 27 kolejki rozgrywanym w Wyszkowie, pewnie pokonała miejscowy Bug 4:1.

Grodziszczanie, którzy pewnie kroczą po upragniony awans nie przegrali od 19 listopada ubiegłego roku i jeżeli utrzymają ten poziom, możemy spodziewać się szybkiego powrotu GKS do III ligi.

Mecz w Wyszkowie od samego początku był pod kontrolą zespołu z Grodziska. Już w 16 minucie goście wyszli na prowadzenie za sprawą pewnie wykonanej jedenastki przez Damiana Jaronia. Kolejną po składnej akcji dołożył Maciej Wilanowski w 31 minucie i takim rezultatem zakończyła się pierwsza odsłona spotkania. Po zmianie stron to podopieczni trenera Krzysztofa Chrobaka konsekwentnie realizowali założony plan przed meczem, czego efektem było podwyższenie wyniku w 62 minucie na 3:0, strzelcem ponownie Wilanowski. Wyszkowianie mimo paru przeprowadzonych akcji, nie potrafili zaskoczyć Pogoni, która w 68 minucie dobiła Bug za sprawą Kamila Kamińskiego. Gospodarzy stać było jedynie na bramkę honorową w 87 minucie, która nie poprawiła humorów kibiców zgromadzonych w tym dniu na stadionie. Mecz zakończył się gładkim zwycięstwem Pogoni 4:1.

Kolejny mecz Bug zagra na wyjeździe z Ostrovią Ostrów Mazowiecka, zaś Pogoń podejmie na własnym boisku Podlasie Sokołów Podlaski.

22.04.2017, 16:00 - Wyszków
IV liga: Bug Wyszków - Pogoń Grodzisk 1:4 (0:2)
Bramki: Łada 81 - Damian Jaroń 16 k, Maciej Wilanowski 31, 62, Kamil Kamiński 68
Pogoń: Balawajder - Krajewski, Żółtowski, Małkowski (78 Pietraszek), Czarnecki - Jaroń, Enow (72 Szewczyk), Kołaczek, Kamiński (78 Panufnik) - Wilanowski, Strzałkowski (75 Stasz)

źródło: własne / Pogoń Grodzisk Mazowiecki