"Nie wyobrażam sobie spadku"

Na oficjalnej stronie Pogoni Grodzisk Mazowiecki ukazał się wywiad z prezesem Markiem Finkowskim. Sternik III-ligowca odniósł się do zmiany trenera i planów na przyszłość.

Po rundzie jesiennej zarząd Pogoni zdecydował o rozstaniu z Tomaszem Matuszewskim i zastąpieniu go osobą Marka Końki. - Po słabej rundzie jesiennej (...), po naprawdę głębokiej analizie prawdopodobnych przyczyn, postanowiliśmy coś zmienić w I zespole seniorów, zaczynając od trenera i idąc dalej, dotychczasową filozofię budowy tej drużyny i jej stylu gry. Liczymy, że przyniesie to wymierne rezultaty, w postaci odpowiedniej ilości zwycięstw w rundzie wiosennej - powiedział Finkowski.

Celem grodziszczan jest utrzymanie w III lidze, które według prezes będzie niemal równoznaczne z uzyskaniem awansu. - (...) Po rundzie jesiennej podjęliśmy szereg (...) działań, które naszym zdaniem powinny uchronić nas od tego najgorszego scenariusza. Tym niemniej, to jest tylko sport i trzeba być przygotowanym na wszystko, a to oznacza, ze trzeba by było walkę o awans rozpocząć od następnego sezonu na nowo - stwierdził sternik Pogoni.

W utrzymaniu w nowej III lidze powinna pomóc dobra sytuacja finansowa klubu. - Sytuacja finansowa jest stabilna, wszyscy otrzymują to co im się należy, a dużym pozytywem w tej kategorii okazało się wyodrębnienie konta bankowego dla Akademii, tak aby jej trenerzy wiedzieli co miesiąc czym dysponują. Zaręczam, że jest to ewenement jeśli chodzi o kluby sportowe - przyznał Marek Finkowski.

ZAPIS CAŁEGO WYWIADU


źr. własne / Pogoń Grodzisk Mazowiecki
MazowieckaPiłka.pl

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje