Porażka z Huraganem

Po zwycięstwie u siebie z Ursusem i remisie z rezerwami Legii w poprzedniej kolejce, kibice zgromadzeni na stadionie w Grodzisku Mazowiecki liczyli na kolejną zdobycz punktową. Tym razem przeciwnikiem Pogoni była drużyna Huragana Morąg.

Pierwsza połowa spotkania nie była porywającym widowiskiem. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska i żadna z drużyn nie wypracowała sobie stu procentowych okazji. Jedyne warte odnotowania akcje z pierwszej części gry to strzał Patryka Szymańskiego w 17 minucie, które bez problemu obronił Mateusz Lawrenc oraz niecelny strzał Mateusza Szmydta po ładnej akcji zespołowej.

W przerwie spotkania w drużynie gości zaszły dwie zmiany, które wniosły ożywienie z grze gości. W 48 minucie uderzenie głową Pawła Galika nie znalazło jeszcze drogi do bramki. Udało się to 52 minucie za sprawą wprowadzonego w przerwie Rafała Maćkowskiego. Po pozornie niegroźnym płaskim dośrodkowaniu z prawej strony na 5 metr przed bramką, fatalny błąd popełnił Piotr Zieliński, przepuszczając piłkę, do której doszedł zawodnik Huragana strzelając do pustej bramki z 2 metrów.

Po zdobytej bramce Huragan umiejętnie bronił wyniku. W ostatnich 30 minutach meczu, zwłaszcza w środku boiska, widać było większe doświadczenie piłkarzy z Morąga. W szczególności było to widać w grze Michała Ressela czy Szmydta, którzy w ubiegłym sezonie reprezentowali barwy II-ligowej Olimpii Elbląg.

Po stracie bramki Pogoń próbowała odrobić stratę ale stworzyła sobie zbyt mało okazji. Najlepszą zmarnował w 57 minucie Michał Strzałkowski, oddając niecelny strzał głową. Pod koniec spotkania próbował jeszcze Szymański jednak jego uderzenie zostało obronione przez bramkarza Huraganu. Zbyt wolna i czytelna gra nie pozwoliła na przejście pewnie grającej obrony drużyny gości.

W przyszłej kolej Pogoń uda się do Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie z tamtejszą Lechią będzie walczyć o potrzebne punkty do utrzymania na 3-ligowym poziomie.

05.10.19, 15:00 - Grodzisk Mazowiecki
III liga: Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Huragan Morąg 0:1 (0:0)
Bramka: Maćkowski 52
Pogoń: Zieliński - Borychowski, Jędrzejczyk, Broniarek, Gładysz - D. Jaroń (68 Kinast), Kołaczek (68 Małkowski), Baranowski, Gulczyński (61 Grabowski), Szymański - Strzałkowski (80 Ratajczyk)
Huragan: Lawrenc - Stankiewicz, Paliwoda, Burzyński, Domagalski - Ressel, Michałowski (46 Łysiak), Galik, Modrzewski (62 Kołosow), Bogdański (46 Maćkowski) - Szmydt
Żółte kartki: Broniarek, Jędrzejczyk, Grabowski, Kołaczek


Michał SOBOLEWSKI

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje