Festiwal strzelecki Oskara

W meczu 30 kolejki III ligi łódzko-mazowieckie Oskar Przysucha wygrał na wyjeździe z Nerem Poddębice 4:1.

Początek spotkania należał do gospodarzy. Gdy w 8 minucie spotkania zespół gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Joachim Pabjańczyk to nic nie zapowiadało tak efektownego zwycięstwa beniaminka z Przysuchy. Z biegiem czasu to jednak goście byli zespołem lepszym w tym meczu i jeszcze przed przerwą zadali jak się wydaje decydujące dla losu spotkania ciosy po których przeciwnik się już nie podniósł. Najpierw w 24 minucie po indywidualnej akcji do bramki rywali trafił Piotr Skałbania. Pięć minut przed przerwą zespół z Przysuchy był już na prowadzeniu, gdy po dośrodkowaniu Piotra Kornackiego, piłkę w bramce gości strzałem z głowy umieścił Bartłomiej Madej. Ten sam zawodnik tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania ponownie wpisał się na listę strzelców i to Oskar do przerwy prowadził 3:1.

Po przerwie obraz gry nie uległ zbytnio zmianie. Goście z Przysuchy kontrolowali przebieg spotkania co jakiś czas tworząc groźne akcje pod polem karnym gospodarzy. W 70 minucie wynik spotkania na 4:1 dla Oskara ustalił Skałbania, dla którego było to drugie trafienie w tym meczu. Warto odnotować, że w końcówce spotkania na boisku w zespole gości pojawił Michał Gil, który wrócił do gry po ciężkiej kontuzji, której nabawił się jeszcze w zeszłym sezonie i tym samym zaliczył swój debiut w III lidze.

W sobotę Oskar Przysucha podejmie na własnym boisku Świt Nowy Dwór Mazowiecki.