Oskar w odwrocie

W meczu 26 kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej Oskar Przysucha uległ w Sieradzu tamtejszej Warcie 1:3. Była to trzecia z rzędu porażka podopiecznych Bolesława Strzemińskiego.

Pierwsze 45 minut należało zdecydowanie do gospodarzy. W siedemnastej minucie spotkania w sytuacji sam na sam z Filipem Adamczykiem wyszedł Kacper Jezierski, ale górą w tym pojedynku okazał się bramkarz Oskara. Dziewięć minut później było już jednak 1:0 dla Warty, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głową piłkę w bramce gości umieścił Marcin Kobierski. Po zdobyciu bramki zawodnicy z Sieradza nabrali wiatru w żagle raz po raz, głównie po stałych fragmentach gry, nękali defensywę beniaminka z Przysuchy. W 34 minucie meczu po strzale Michała Bogdana tylko poprzeczka uratowała przyjezdnych przed utratą kolejnej bramki. Do końca pierwszej połowy wynik spotkania nie uległ już zmianie i to gospodarze schodzili na przerwę z jednobramkową zaliczką.

Po przerwie obraz gry diametralnie się zmienił i to Oskar był stroną przeważającą. Pomogła zapewne zmiana ustawienia na jaką zdecydował się trener gości w przerwie. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 57 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez Piotra Kornackiego, strzałem z głowy bramkarza gospodarzy Mariusz Moskwa. Po strzeleniu bramki to nadal goście mieli przewagę optyczną, jednak zabrakło klarownych sytuacji. W 78 minucie ku zaskoczeniu większości to ponownie gospodarze wyszli na prowadzenie a ich katem ponownie okazał się Marcin Kobierski, który wykorzystując zamieszanie w polu karnym precyzyjnym uderzeniem po raz kolejny dał prowadzenie swojej drużynie. Po utracie bramki zawodnicy z Przysuchy nie poddali się i walczyli choćby o punkt. W 82 minucie po uderzeniu z dystansu przez Adama Najdzika słupek uratował Wartę przed utratą bramki. Chwilę później gospodarze zdobyli decydującą dla losów tego spotkania bramkę. Po akcji Rafała Serwacińskiego i Jarosława Szyca ten drugi ustalił wynik spotkania na 3:1.

W środę 4 maja Oskar podejmie Wartę Działoszyn.