Historyczne zwycięstwo Oskara

W meczu 21 kolejki III ligi Oskar Przysucha pokonał w Otwocku miejscowy Start 2:0. Jest to historyczne bo pierwsze w historii klubu z Przysuchy zwycięstwo na wyjeździe w III lidze.

Samo spotkanie nie było zbyt wielkim widowiskiem i piłkarze obu drużyn nie porwali swoją grą nielicznie zgromadzonych na stadionie w Otwocku kibiców. Co prawda od samego początku inicjatywa należała do gości, ale mimo przewagi nie potrafili oni stworzyć sobie ani jednej klarownej sytuacji. Najwięcej zagrożenia Oskar stworzył po strzałach z dystansu. Najpierw w 14 minucie na strzał z dalszej odległości zdecydował się Paweł Maciejczak, ale Emil Anusiewicz z drobnymi problemami wybił piłkę na rzut rożny. Chwilę później na podobne uderzenie zdecydował się Karol Kucharski, jednak jego próba była minimalnie niecelna. Piłkarze Startu w pierwszej połowie ograniczyli swoją grę do obrony i nie stworzyli sobie ani jednej okazji bramkowej. Oskar natomiast nie miał zbytnio pomysłu na rozbicie dobrze funkcjonującej obrony drużyny z Otwocka i do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Drugie czterdzieści pięć minut z większym animuszem rozpoczęli podopieczni Bolesława Strzemińskiego. W 50 minucie spotkania tuż przed polem karnym faulowany był Jakub Sapieja. Do rzutu wolnego podszedł Kucharski, jednak jego uderzenie ponownie obronił Anusiewicz, który był bez wątpienia najlepszym zawodnikiem w drużynie gospodarzy. Piętnaście minut później mieliśmy do czynienia z kluczową dla losów tego sytuacją. Sędzia uznał, że faulowany w polu karnym przez bramkarza Startu był Bartłomiej Madej i podyktował rzut karny dla gości, który na bramkę zamienił kapitan Oskara – Mateusz Jaworski i Oskar wyszedł na prowadzenie 1:0. Po utracie bramki gospodarze próbowali jeszcze odrobić straty, ale w ich poczynaniach było widać dużo chaosu. W doliczonym czasie gry po podaniu z bocznej strefy boiska Madeja do piłki dopadł wprowadzony dwie minuty wcześniej Ołeksandr Menżega i precyzyjnym uderzeniem ustalił wynik spotkania na 2:0.

Kolejny mecz oba zespoły zagrają już w środę. Oskar podejmie na własnym boisku lidera rozgrywek – Sokół Aleksandrów Łódzki, natomiast Start poszuka swoich pierwszych punktów na wiosnę w domowym starciu z Energią Kozienice.