IV-ligowe remanenty #114

Nowy tydzień, nowi liderzy. W grupie południowej na fotel lidera wskoczyła Broń Radom, natomiast na północy z góry na resztę stawki spoglądają rezerwy Wisły Płock.

Grupa południowa

Broniarze w ciągu kilku dni zdobyli sześć punktów. Podopieczni Artura Kupca najpierw wygrali w Jedlińsku, a następnie w Skórcu. W ostatnich pięciu meczach radomianie wygrali pięć razy. Bilans bramkowy Broniarzy to 20:2! Celem dla lidera jest utrzymanie wysokiej formy do połowy maja, kiedy zmierzą się z Pilicą (na wyjeździe) i Mszczonowianką (u siebie).

Na przeciwnym biegunie znajduje się Perła. Żółto-zieloni w trzech ostatnich meczach ponieśli komplet porażek, a raczej klęsk. 0:6, 0:10 i 1:7 - oto najbardziej świeże wyniki Perły. Defensywa wymaga wyraźnej poprawki. Pytanie tylko, czy starczy na to czasu w IV lidze?

Wyniki 23 kolejki: Błonianka Błonie - Mszczonowianka Mszczonów 2:2, Energia Kozienice - Wilga Garwolin 0:0, LKS Promna - Mazur Karczew 1:3, MKS Piaseczno - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:3, Naprzód Skórzec - Broń Radom 0:3, Perła Złotokłos - LKS Jedliński 1:7, Pilica Białobrzegi - Znicz II Pruszków 3:0, Sparta Jazgarzew - Oskar Przysucha 2:4

Jedenastka 23 kolejki: Fic (Wilga) - Jaworski (Pilica), Grunt (Broń), P. Czarnecki (Pogoń G. M.) - R. Gil (LKS Jedlińsk), Celiński (Mazur), Bartoszewicz (Błonianka), Gałązka (Mazur), Szymański (Pogoń G. M.) - K. Czarnecki (Broń), Śliwiński (Oskar)

Grupa północna

Nowym-starym liderem została Wisła II Płock. Dublet ustrzelił Fabian Hiszpański. Jego kariera po ostrym wirażu powoli wraca na prostą. IV liga to zdecydowanie zbyt niskie progi dla piłkarza, o którego swego czasu batalię toczyło kilka klubów z ekstraklasy.

Powoli z walki o awans wypisuje się Pogoń II Siedlce. Podopieczni Marcina Tomaszewskiego przegrali w Wołominie z Huraganem, a następnie u siebie ze stołecznym Drukarzem. Awans do III ligi nie jest nikomu w Siedlcach potrzebny do szczęścia, tym bardziej, że utrzymanie pierwszej drużyny na zapleczu ekstraklasy stanęło pod znakiem zapytania.

Wyniki 23 kolejki: Bug Wyszków - Mławianka Mława 0:4, Dolcan Ząbki - Mazur Gostynin 6:1, Korona Ostrołęka - MKS Przasnysz 1:1, Mazovia Mińsk Mazowiecki - Huragan Wołomin 2:0, Pogoń II Siedlce - Drukarz Warszawa 0:2, Wisła II Płock - KS Łomianki 2:0, Ożarowianka Ożarów Mazowiecki - Błękitni Raciąż 3:0 (wo). Pauza: MKS Ciechanów

Jedenastka 23 kolejki: Mazur (Drukarz) - Balcer (Dolcan), Koprucki (Mławianka), Stępiński (Wisła II) - Romanow (Mazovia), Bella (Dolcan), Tokaj (Mazovia), Lemanek (MKS Przasnysz), Hiszpański (Wisła II) - Wróblewski (Mławianka), Sochań (Drukarz)


MazowieckaPiłka.pl

Komentarze   

 
#4 Grzesiek 2018-05-08 18:03
Radek Bartoszewicz (Błonianka) zasłużył na miejsce w jedenastce kolejki jak nikt inny. Zawodnik, wrócił po kontuzji i czaruje grą jak niegdyś w ekstraklasie. Szkoda tylko straconych punktów w "wygranym" meczu z Mszczonowianką. ..marzenia o awansie oddaliły się znacznie, ale walczymy.
Cytować
 
 
#3 andrzej 2018-05-08 15:29
Pilica szybko roztrwoniła swoją przewage nad konkurencją i teraz musi gonić. Co sie dzieje ze Spartą Jazgarzew?? Sześć porażek w 8 meczach rundy rewanzowej?! Tego jeszcze nie było. Pogoń Grodzisk po przegranych barażach i zmianie otoczenia z grupy północnej na południową jakoś, nie może się odnależć (tylko 8 miejsce w tabeli). Może w przyszłym sezonie pójdzie lepiej ?!
Cytować
 
 
#2 mławianin 2018-05-08 13:52
Na razie po cichutku bez wielkiego napinania.... Ważny będzie teraz mecz z Wisłą II. Jeśli przyjadą w mocnym składzie to może być ''mały'' problem i czar pryśnie. Potem trudny wyjazd do Ożarowa. A do tego jeszcze Puchar Polski już jutro z Legią II. Mecze co 3 dni... Tak więc jeszcze daleka droga. Chyba w tym sezonie ktoś inny zajmie pierwsze miejsce....:). Może Dolcan, może Korona a może właśnie Wisła II ?
Cytować
 
 
#1 adam 2018-05-08 13:11
A Mławianka po cichutku do 3 ligi??.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje