Jaka IV liga w przyszłym sezonie?

Reforma goni reformę. W poprzednim sezonie IV-ligowcy drżeli na myśl o zmianach idących z góry, a wkrótce czeka ich rywalizacja w dwóch 16-zespołowych grupach.

Obie grupy IV ligi będą liczyły po 16 zespołów. Będzie to pierwszy etap reformy, która docelowo ma pomóc w unifikacji rozgrywek. PZPN nakazał wojewódzkim związkom, aby zrezygnować z podziału na grupy IV ligach. Tak więc od sezonu 2018-19 Mazowsze będzie rywalizowało w jednej (prawdopodobnie 18-zespołowej) grupie.

IV liga w sezonie 2017-18 (stan na 25.05.17 r.)

Spadkowicz
Huragan Wołomin

Potencjalny spadkowicz
Ursus Warszawa

Grupa południowa
Victoria Sulejówek (jeżeli nie uzyska awansu do III ligi), Broń Radom, Mszczonowianka Mszczonów, Pilica Białobrzegi, Oskar Przysucha, Mazur Karczew, Sparta Jazgarzew, Energia Kozienice, MKS Piaseczno, Wilga Garwolin, Błonianka Błonie, Znicz II Pruszków, Szydłowianka Szydłowiec*

Grupa północna
Pogoń Grodzisk Mazowiecki (jeżeli nie uzyska awansu do III ligi), MKS Ciechanów, Mazovia Mińsk Mazowiecki, Wisła II Płock, KS Łomianki, Ożarowianka Ożarów Mazowiecki, Błękitni Raciąż, MKS Przasnysz, Bzura Chodaków, Pogoń II Siedlce, Mławianka Mława, Bug Wyszków, Hutnik Warszawa*

Beniaminkowie
Drukarz Warszawa (Warszawa I), Hutnik Huta Czechy (Siedlce), Korona Ostrołęka (Ciechanów-Ostrołęka), LKS Jedlińsk (Radom), Mazur Gostynin (Płock), Perła Złotokłos (Warszawa II)

* - utrzymanie zależy od rozstrzygnięcia barażu o III ligę pomiędzy mistrzami obu grup

IV liga gr. południowa 17-18 (stan na 25.05.17 r.)
Victoria Sulejówek (jeżeli nie uzyska awansu do III ligi) / Szydłowianka Szydłowiec (jeżeli wygra w barażu z 13 zespołem gr. północnej)
Broń Radom
Mszczonowianka Mszczonów
Pilica Białobrzegi
Oskar Przysucha
Mazur Karczew
Sparta Jazgarzew
Energia Kozienice
MKS Piaseczno
Wilga Garwolin
Błonianka Błonie
Znicz II Pruszków
Ursus Warszawa (spadkowicz)
Hutnik Huta Czechy (beniaminek)
LKS Jedlińsk (beniaminek)
Perła Złotokłos (beniaminek)

IV liga, gr. północna 2017-18 (stan na 25.05.17 r.)
Pogoń Grodzisk Mazowiecki (jeżeli nie uzyska awansu do III ligi) / Hutnik Warszawa (jeżeli wygra w barażu z 13 zespołem gr. północnej)
MKS Ciechanów
Mazovia Mińsk Mazowiecki
Wisła II Płock
KS Łomianki
Ożarowianka Ożarów Mazowiecki
Błękitni Raciąż
MKS Przasnysz
Bzura Chodaków
Pogoń II Siedlce
Mławianka Mława
Bug Wyszków
Huragan Wołomin (spadkowicz)
Drukarz Warszawa (beniaminek)
Korona Ostrołęka (beniaminek)
Mazur Gostynin (beniaminek)

Podział jest wstępny, jednak pomimo swojej poglądowości daje zarys tego co czeka nas w przyszłych rozgrywkach. 

 

MazowieckaPiłka.pl

Komentarze   

 
0 #9 Kamil Kamil 2017-05-31 20:38
Ilość zespołów w naszym województwie a podlaskim, czy warmińsko-mazur skim jest identyczna. Proponuję wyłączyć Wawę z rozgrywek mazowieckich i po sprawie. Wtedy mogą robić reformę;-) :-)
Cytować
 
 
0 #8 andrzej 2017-05-28 13:00
niestety to nie zda egzaminu już teraz zespoły czy na czas czy w ogóle nieraz nie dojeżdżają na mecze nasze województwo jest za duże i nie każdy zespół stać na dojazdy kto to myśli by rozwalić polską piłkę na tym poziomie zupełnie już tak miało być kilka sezonów temu i naprawdę ktoś mądry pomyślał i odszedł od tej reformy i po raz kolejny straszycie te zespoły spadkami przecież to kilkunastu zespołom będzie groził spadek jeśli w obydwu grupach ma być na jesieni po 16 to jest 32 zespoły i jeśli ma zostać 18 w grupie mazowieckiej to 14 drużyn musi odejść
Cytować
 
 
0 #7 normal 2017-05-26 07:55
MKS Przasnysz będzie rozwiązany.
Cytować
 
 
0 #6 fan 2017-05-25 18:07
wszystko wskazuje że mistrzowie lig okręgowych, w tym momencie mamy ich sześć nie wywalczą bezpośrednio awansu. mają zagrać baraże o 3 miejsca premiowane awansem.
Cytować
 
 
0 #5 w43 2017-05-25 15:51
A gdzie zagra MKS Przasnysz?
Cytować
 
 
0 #4 andrzej 2017-05-25 15:37
No i Ursus wpadnie z deszczu pod rynnę. Rok temu walczyli o utrzymanie w reformowanej III lidze. Teraz czeka ich to samo tyle tylko, że o klasę niżej. Piękne perspektywy, nie ma co. Już słyszę, jak kibicom ze złości przewracają się wnętrzności (oby ten przypadkowy rym na końcu nie odbił się czkawką w postaci następnych spadków).
Cytować
 
 
0 #3 andrzej 2017-05-25 13:30
Spadnie więcej niż połowa drużyn. To bedzie prawdziwa rzeż niewiniątek. Ciekawe komu uda sie uciec grabarzowi spod łopaty ?! Zobaczymy .....
Cytować
 
 
0 #2 gorester 2017-05-25 09:35
Jeśli od sezonu 2018/19 ma powstać jedna, 18-to drużynowa IV liga mazowiecka, to oznacza, że w przyszłym sezonie z każdej grupy spadnie prawie połowa drużyn! Będą mieli o co walczyć, nie będzie meczów o pietruszkę.
Cytować
 
 
0 #1 Jaguar Gliwice. 2017-05-25 09:31
Victoria to obecnie lider rozgrywek i zespół mający nad Bronią trzy punkty przewagi. Wielce prawdopodobne więc, że właśnie piątkowy mecz rozstrzygnie losy pierwszej lokaty i w zasadzie całego sezonu. Dlatego dużą kontrowersję wzbudził fakt, że arbitrem pojedynku będzie sędzia z Warszawy. – Nie było sensu dzwonić do Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej i prosić o zmianę arbitra. Przykre jest to, że akurat taki pojedynek posędziuje ktoś z Warszawy, choć przecież można było delegować na to spotkanie kogoś z: Płocka, Ciechanowa, Ostrołęki, czy chociażby Siedlec.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje