Polonia bez przełamania

Polonia Warszawa przegrała czwarty mecz z rzędu. Czarne Koszule uległy prowadzącej w lidze Legionovii Legionowo 0:2.

Pierwsza połowa przez długi czas była wyrównana, a jedyne zagrożenie pod bramką wiązało się ze stałymi fragmentami gry. Przełomowym momentem spotkania była akcja z 43 minuty. Z dystansu w poprzeczkę trafił Patryk Koziara, a jego strzał dobił zaledwie 17-letni Jacek Lewandowski. Dla młodego skrzydłowego było to pierwsze trafienie w dorosłym futbolu.

Po przerwie przewaga gości stała się wyraźniejsza. Novia lepiej rozgrywała piłkę, co jakiś czas wyprowadzała także groźne kontrataki. Bliscy trafienia po nich byli Patryk Paczuk i Eryk Więdłocha. W 68 minucie Więdłocha celnie przymierzył z dystansu, podwyższając wynik spotkania. Czarne Koszule starały się zdobyć chociaż bramkę kontaktową, brakowało im dziś jednak pomysłu i skuteczności.

Dzięki temu zwycięstwu Legionovia utrzymała pozycję lidera, Polonia zaś, przegrywając kolejne spotkanie, spadła na siódmą lokatę. W następnej kolejce w niedzielę 30 września o 16:00 Legionovia podejmie na własnym stadionie Victorię Sulejówek, a godzinę później rozpocznie się domowy pojedynek Polonii z Pelikanem Łowicz.

22.09.18, 17:00 – Warszawa
III liga: Polonia Warszawa – Legionovia Legionowo 0:2 (0:1)
Bramki: Jacek Lewandowski 43, Eryk Więdłocha 68
Polonia: Jan Balawejder – Arkadiusz Zajączkowski, Przemysław Szabat, Rafał Zembrowski, Grzegorz Wojdyga – Mateusz Małek (86 Maciej Wilanowski), Sebastian Kobiera (69 Sebastian Olczak), Bartosz Wiśniewski, Marcin Kluska (89 Adrian Sołoducha), Cezary Sauczek – Krystian Pieczara
Legionovia: Jakub Stefaniak – Kacper Będzieszak, Kacper Górski, Daniel Choroś, Sebastian Weremko – Jacek Lewandowski, Marcin Burkhardt, Piotr Krawczyk (88 Filip Kowalczyk), Patryk Koziara (84 Grzegorz Mazurek), Eryk Więdłocha (76 Kacper Wolski) – Patryk Paczuk (64 Daniel Gołębiewski)