Novia jedną nogą w II lidze

Legionovia Legionowo nie miała nic do powiedzenia w starciu ze Stalówką. Porażka 0:3 praktycznie przekreśliła nadzieje drużyny Bartosza Tarachulskiego na pozostanie w II lidze.

Stalówka przypuściła szturm po kwadransie. W 16 minucie Andrzej Trubeha najlepiej odnalazł się w zamieszaniu podbramkowym. Po pół godzinie gry Adrian Gębalski sprytnym dośrodkowanie wrzucił piłkę za kołnierz Bartoszowi Kowalczykowi. Do przerwy było 2:0. W drugiej połowie gra Legionovii nie poprawiła się. Wynik meczu w 82 minucie ustalił Trubeha, który wykorzystał dalekie podanie.

Legionovia ma jeszcze do rozegrania cztery spotkania, a jej strata do bezpiecznego miejsca wynosi dziewięć punktów. Nieuchronny los II-ligowca zapewne spełni się w 16 maja, kiedy Novia podejmie Garbarnię w zaległym meczu.

13.05.18, 17:00 - Legionowo
II liga: Legionovia Legionowo - Stal Stalowa Wola 0:3 (0:2)
Bramki: Andrzej Trubeha 16, 82, Adrian Gębalski 30
Legionovia: 33. Bartosz Kowalczyk - 16. Mikołaj Grzelak, 24. Bartosz Waleńcik, 18. Klemen Nemanic, 22. Wojciech Kalinowski - 15. Gracjan Kuśmierek (46, 77. Mateusz Leleno), 4. Tomasz Wojcinowicz (85, 27. Konrad Trzmiel), 28. Konrad Zaklika, 11. Wojciech Szumilas (46, 19. Luka Janković), 9. Eryk Więdłocha (64, 7. Przemysław Rybkiewicz) - 8. Grzegorz Mazurek