Zdeterminowana Novia

Legionovia wygrała w Stargardzie i przedłużyła swoje nadzieje na pozostanie w II lidze.

Błękitni przystąpili do meczu zbyt pewni siebie i zostali szybko skarceni. W 12 minucie bramkę z rzutu karnego zdobył Michal Skwarczek. Stargardzianie przebudzili się, jednak ich ataki nie stanowiły zagrożenia dla szczelnej legionowskiej defensywy.

Tuż po przerwie sytuację gospodarzy skomplikował gol Wojciecha Szumilasa. Chwilę później po obejrzeniu drugiej żółtej kartki z boiska został usunięty Michal Skwarczek. Novia nie podłamała się stratą zawodnika i dalej grała swoje. Determinacja Novii doprowadziła do zdobycia trzeciej bramki w końcówce, a jej autorem był rezerwowy Przemysław Rybkiewicz.

W niedzielę 13 maja o 17:00 Legionovia zagra mecz o być albo nie być ze Stalówką.

09.05.18, 17:00 - Stargard
II liga: Błękitni Stargard - Legionovia Legionowo 0:3 (0:1)
Bramki: Michal Skwarczek 12 k, Wojciech Szumilas 46, Przemysław Rybkiewicz 83
Legionovia: 33. Bartosz Kowalczyk - 16. Mikołaj Grzelak, 24. Bartosz Waleńcik, 18. Klemen Nemanič, 22. Wojciech Kalinowski - 77. Mateusz Leleno, 28. Konrad Zaklika (90, 27. Konrad Trzmiel), 25. Michal Skwarczek, 11. Wojciech Szumilas (55, 4. Tomasz Wojcinowicz), 15. Gracjan Kuśmierek (60, 9. Eryk Więdłocha) - 8. Grzegorz Mazurek (81, 7. Przemysław Rybkiewicz)