Po sezonie: Legionovia Legionowo

Legionovia zakończyła sezon w środku stawki. Drużyna Mirosława Jabłońskiego finiszowała na ósmej pozycji, czyli na najwyższej lokacie od trzech lat.

WYNIK SPORTOWY

Na miarę możliwości. Niektórzy z piłkarze Legionovii twierdzili, że celem była walka o awans na zaplecze ekstraklasy, ale na walkę o laury jeszcze za wcześnie. Drużyna Jabłońskiego była II-ligowym średniakiem (pod każdym względem) i tak powinna być postrzegana.

JASNY PUNKT

Jesienią był nim Marcin Wodecki, zaś wiosną Krystian Wójcik. Obaj przerastali II ligę (a więc i Novię), więc nie dziwi, że znaleźli pracodawcę w lepszych klubach. Wodecki będzie reprezentował Odrę Opolę, a Wójcik w Rakowie Częstochowa. Legionovię czekają poszukiwania kolejnej gwiazdy. Na wspomnienie zasługuje także Paweł Garyga - autor 10 asyst.

DO POPRAWKI

Postawa na wyjazdach. Legionovia straciła poza domem aż 32 bramki. Porażki po 1:5 w Częstochowie czy w Rybniku po prostu nie powinny się przydarzać.

Podstawowy skład (wg minut): Madejski (1710) - Kutarba (1695), Krotofil (2401), Bajat (2564), Grzelak (2291) - Garyga (2468), M. Płonka (1273), Koziara (2349), K. Wójcik (2383), Kalinowski (1265) - Wodecki (1443)


MazowieckaPiłka.pl

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje