Wygrana po swojaku

Legionovia wygrała 1:0 z Siarką Tarnobrzeg. Zwycięska bramka dla drużyny Mirosława Jabłońskiego padła po samobójczym trafieniu Michała Dawidowicza.

W pierwszej połowie najwięcej do powiedzenia miał upał. Akcje obu drużyn były toczone w wolnym tempie, ale ciut bardziej aktywna była Novia. W 25 minucie Mateusz Żebrowski nie zdołał pokonać Karola Dybowskiego po ładnej akcji gospodarzy. Chwilę później Legionovia dopięła swego. Paweł Garyga przelobował golkipera Siarki, a Dawidowicz na tyle pechowo interweniował, że zaliczył swojaka.

W drugiej połowie szanse dla Legionovii mieli Patryk Koziara i Wojciech Kalinowski, ale wynik nie uległ zmianie. W końcówce ożywili się Siarkowcy. Szczególnie aktywny był Daniel Koczon, jednak defensywa legionowian spisywała się bez zarzutu.

W sobotę 27 maja o 15:00 Legionovia zagra na wyjeździe z Radomiakiem.

20.05.17, 18:00 - Legionowo
II liga: Legionovia Legionowo - Siarka Tarnobrzeg 1:0 (1:0)
Bramka: Dawidowicz 29 sam
Legionovia: Wilk - Goliński, Krotofil, Bajat, Kalinowski - Żebrowski, Kulenović, Koziara, K. Wójcik (82 Malik), Garyga (75 Kraska) - Wajdzik (63 Miś)