Remis w małych derbach

Polonia Warszawa zremisowała bezbramkowo w wyjazdowym spotkaniu z Legionovią Legionowo. Dla gości był to już piąty z rzędu mecz bez zwycięstwa.

Przed spotkaniem trener Wojciech Szymanek zdecydował się na poważne zmiany w składzie. Donatas Nakrosius został przesunięty na środek obrony, szansę od pierwszej minuty dostali Michał Zapaśnik i Cezary Sauczek, a kilku podstawowych dotychczas piłkarzy nie znalazło się nawet w meczowej osiemnastce.

Sam mecz nie należał do najciekawszych, obie drużyny były niedokładne i nie stworzyły sobie zbyt wielu sytuacji podbramkowych. W drużynie Czarnych Koszul najbliżej trafienia był Zapaśnik, jego strzał głową powędrował jednak obok bramki. Z kolei gospodarze mogli objąć prowadzenie po strzale Jana Malika ze skraju pola karnego, jednak trafił on wprost w Mateusza Tobjasza. Po zmianie stron bramkarz Polonii popisał się, broniąc uderzenie z rzutu wolnego Krystiana Wójcika. Mecz zakończyła się bezbramkowym remisem, który jest wynikiem sprawiedliwym i oddającym to, co działo się na boisku.

Czarne Koszule dalej zajmują miejsce w strefie spadkowej, tracąc dwa punkty do bezpiecznej pozycji. W zdecydowanie lepszej sytuacji jest Legionovia, która plasuje się na siódmej pozycji i wciąż może po cichu myśleć o włączeniu się do walki o baraże.

W następny weekend Polonia jedzie na wyjazd do Rybnika (sobota, 12:00), a Legionovia zagra z Olimpią w Elblągu (sobota, 16:00).

08.04.17, 16:00 – Legionowo 
II liga: Legionovia Legionowo - Polonia Warszawa 0:0
Legionovia: Adam Wilk – Mikołaj Grzelak, Sinisa Borenovic, Aleksandar Bajat, Maciej Goliński – Mateusz Kwiatkowski, Jan Malik, Krystian Wójcik, Paweł Garyga, Krystian Miś (87 Konrad Zaklika) – Daniel Kraska (79 Marek Krotofil)
Polonia: Mateusz Tobjasz – Marcin Bochenek, Daniel Choroś, Donatas Nakrosius, Grzegorz Wojdyga – Cezary Sauczek (59 Mateusz Małek), Piotr Ćwik, Piotr Kosiorowski, Mariusz Marczak, Krystian Pieczara (82 Daniel Gołębiewski) – Michał Zapaśnik (68 Bartosz Wiśniewski)  

 

źródło: własne / dumastolicy.pl / 90minut.pl
Jan KROSZKA

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje