Wiosna, ach to ty!

Kibice Legionovii mogą być dumni z pierwszego wiosennego meczu w wykonaniu ich drużyny. Podopieczni Mirosława Jabłońskiego wygrali 5:1 w Zambrowie i dali znak, że trzeba będzie się z nimi liczyć.

Novia rozegrała koncertową pierwszą połowę. II-ligowiec z Mazowsza zdobył cztery bramki, a mógł zdobyć więcej! Strzelanie zaczął Arkadiusz Madeński, który strzałem z głowy zamienił na bramkę zagranie Pawła Garygi. W 24 minucie Mateusz Żebrowski sfinalizował dogranie Krystiania Wójcika. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy dublet ustrzelił Daniel Kraska. Asysty przy tych trafieniach zapisali Żebrowski i Wojciech Kalinowski. Do przerwy deklasacja. 4:0 dla Novii.

Po przerwie gra Novii straciła na błysku. W 79 minucie Wójcik wykorzystał inteligentne podanie Krystiana Misia. Chwilę wcześniej Fabian Piasecki przestrzelił karnego. W końcówce gospodarze uratowali honor za sprawą Marcina Przybylskiego.

W sobotę 11 marca o 15:30 Legionovia podejmie Kotwicę Kołobrzeg, na której ławce zasiądzie doskonale znany w Legionowie Ryszard Wieczorek.

04.03.17, 14:00 - Zambrów
II liga: Olimpia Zambrów - Legionovia Legionowo 1:5 (0:4)
Bramki: Marcin Przybylski 83 - Arkadiusz Madeński 16, Mateusz Żebrowski 24, Daniel Kraska 32, 39, Krystian Wójcik 79
Legionovia: 33. Adam Wilk - 16. Mikołaj Grzelak, 5. Siniša Borenovic, 23. Marek Krotofil, 4. Aleksandar Bajat (46, 19. Jan Malik), 22. Wojciech Kalinowski - 17. Mateusz Żebrowski (75, 8. Ernest Dzięcioł), 26. Krystian Wójcik, 11. Arkadiusz Madeński, 7. Paweł Garyga (80, 15. Mateusz Wajdzik) - 9. Daniel Kraska (60, 3. Krystian Miś)