III-ligowe derby dla rezerw Legii

Podopieczni Piotra Kobiereckiego wygrali 2:1 z Polonią Warszawa. To pierwsze zwycięstwo rezerw w oficjalnym meczu pod jego wodzą.

Po sennym kwadransie Polonia sama poprosiła się o kłopoty. Jan Balawejder minął się z piłką wrzuconą z rzutu rożnego, a jeden z piłkarzy Czarnych Koszul sfaulował Bartosza Brodzińskiego. Z 11 metrów wynik otworzył Radosław Pruchnik. Polonia ruszyła do odrabiania strat, ale jej piłkarzom brakowało zimnej krwi.

W drugiej połowie mecz stał na przeciętnym poziomie. W 81 minucie marazm przerwał Oskar Wojtysiak, który dobił uderzenie Michała Bajdura. Polonię stać było jedynie na honorowe trafienie, którego autorem był Krystian Pieczara. Centrował Mateusz Małek. Legia II wygrała 2:1.

W niedzielę 19 sierpnia o 11:15 rezerwy Legii zagrają z Pelikanem w Łowiczu. Z kolei Polonia tego samego dnia o 18:00 podejmie Lechię Tomaszów Mazowiecki.

15.08.18, 15:00 - Ząbki
III liga: Legia II Warszawa - Polonia Warszawa 2:1 (1:0)
Bramki: Pruchnik 16 k, Wojtysiak 81 - Pieczara 89
Legia II: Kudrjavcevs - Leleno, Bondarenko, Brodziński, Matuszewski - Bajdur, Pruchnik, Karbownik (75 Pietrzyk), Aftyka (61 Shapiro-Thompson), Orlik (64 Wojtysiak) - Zjawiński (88 Wełniak)
Polonia: Balawejder - Zajączkowski, Szabat, Zembrowski, Maślanka - Małek, Olczak (60 Kobiera), Wilanowski (74 Wiśniewski), Kluska (85 Wasilewski), Sauczek - Pieczara