Rezerwy bez przełamania

Rezerwy Legii zremisowały 2:2 w Bielsku Podlaskim. To był szósty mecz bez zwycięstwa dla drużyny Krzysztofa Dębka.

Tur potrzebował zwycięstwa, aby przedłużyć swoje iluzoryczne szanse na pozostanie w III lidze. Legia II posiadała optyczną przewagę w pierwszej połowie. W 17 minucie nadzieję na to dał Rafał Babul, który pokonał Pawła Łakotę. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Robert Bartczak. 1:1 - to rezultat na półmetku rywalizacji.

W drugiej połowie mecz stracił na tempie i jakości. Na kwadrans przed końcem piłkarze Dębka znaleźli sposób na zaskoczenie Tura. Kacper Wełniak wyprowadził Legię II na prowadzenie, ale radość rezerw mistrza Polski nie potrwała długo. W 86 minucie Łukasz Popiołek zabrał dwa punkty gościom z Warszawy.

Tur nie ma już szans na utrzymanie w III lidze. Legia II w następnej kolejce podejmie zdegradowany GKS Wikielec. Mecz zostanie rozegrany 26 maja o 12:00.

23.05.18, 18:00 - Bielsk Podlaski
III liga: Tur Bielsk Podlaski - Legia II Warszawa 2:2 (1:1)
Bramki: Babul 17, Popiołek 86 - Bartczak 36, Wełniak 75
Legia II: Łakota - Wojtysiak (90 Szwed), Najemski, Bondarenko,, Matuszewski - Cichocki (65 Mydlarz), Bartczak, Aftyka (74 Wełniak), Shapiro-Thompson, Orlik (83 Pietrzyk) - Góral