Remis Legii II z Sunderlandem

Legia II Warszawa ma za sobą pierwszy mecz w Premier League International Cup. Podopieczni Krzysztofa Dębka zremisowali 1:1 z Sunderlandem.

Stołeczny kluby po raz pierwszy otrzymał zaproszenie do PLTC i zdecydował się z niego skorzystać. Zmagania skupiają się na rywalizacji 23-letnich piłkarzy i młodszych. Dopuszczalny jest występ trzech graczy starszych.

Legia II zaprezentowała się z dobrej strony w starciu z Sunderlandem U-23. W pierwszej połowie bramkę dla drużyny Dębka zdobył aktywny Robert Bartczak, który w polu karnym uprzedził Jamesa Talbota. Najlepszą okazję dla Anglików zmarnował Joel Asoro, który nie zdołał pokonać Jakuba Szumskiego w sytuacji sam na sam. W drugiej połowie trwała wymiana ciosów, ale Sunderland był nieznacznie skuteczniejszy. W 87 minucie do remisu doprowadził Andrew Nelson.

Za dwa tygodnie Legia II zmierzy się w Brighton z Herthą.

15.11.17, 20:00 - Sunderland
PLIC: Sunderland - Legia Warszawa 1:1
Bramki: Nelson 87 - Bartczak 34
Legia: Szumski - Turzyniecki, Wełnicki, Żyro, Bartczak - Cichocki (72 Więdłocha), Nishi, Praszelik, Aftyka (58 Szczepański), Moneta - Góral