Derbowy triumf Legii II

W zaległym meczu 11 kolejki rezerwy Legii wygrała 2:0 z Ursusem. Obie bramki dla drugiej drużyny Wojskowych zdobył Miłosz Szczepański.

Legia II umieściła piłkę w siatce gości już w 12 minucie, ale sędzia dopatrzył się spalonego przy okazji strzału Tsubasy Nishiego. Drużyna Krzysztofa Dębka uzyskała przewagę i raz po raz zagrażała bramce strzeżonej przez Artura Halucha. Legioniści dopięli swego w 36 minucie, kiedy Szczepański celnie uderzył z dystansu.

Po przerwie Legia II kontrolowała przebieg meczu. Przed upływem godziny gry dublet skompletował Szczepański. W końcówce spotkania Ursus się rozkręcił, ale nie był w stanie zdobyć choćby bramki honorowej. Legia II wygrała zasłużenie. Ursus poniósł pierwszą wyjazdową porażkę w sezonie.

W sobotę 14 października o 14:30 rozpocznie się mecz Legii II w Nowym Mieście Lubawskim, natomiast pół godziny później Ursus zacznie walkę o punkty z Olimpią Zambrów.

11.10.17, 18:00 - Ząbki
III liga: Legia II Warszawa - Ursus Warszawa 2:0 (1:0)
Bramki: Szczepański: 36, 57
Legia II: Szumski - Turzyniecki, Bondarenko, Żyro, Bartczak - Cichocki (79 Orlik), Nishi, Waniek (70 Góral), Szczepański, Moneta - Majewski (88 Więdłocha)
Ursus: Haluch - Ślesicki, Bulik, Zawadka, Mąka - Prusinowski (62 Muszyński), Sztybrych (77 Szkopiński), Ćwik, Kamiński, Kołosowski (57 Stanisławski) - Wolski (65 Vogtman)