"Derby" rezerw dla Legii

Podopieczni Krzysztofa Dębka wygrali 3:1 z rezerwami Jagiellonii Białystok. Przewaga Legii nie podlegała dyskusji od pierwszej do ostatniej minuty.

W 6 minucie najlepszy na placu gry Bartłomiej Urbański uruchomił Sandro Kulenovicia, a ten pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali. W 33 minucie Urbański wywalczył jedenastkę, po czym wcielił się w rolę egzekutora. Kilka chwil później Mateusz Żyro sfaulował we własnej szesnastce Patryka Klimalę. Podobnie jak w przypadku Urbańskiego poszkodowany wymierzył sprawiedliwość.

Po przerwie rezerwy Jagiellonii szukały wyrównania. Bezskutecznie. Dojrzale grająca Legia II rozstrzygnęła losy meczu na kwadrans przed końcem. Miłosz Szczepański zrobił właściwy użytek z dogrania Sadama Sulleya. Legia II wygrała 3:1 i może w spokoju szykować się na mecz z liderem - ŁKS Łódź (3 czerwca o 12:00).

27.05.17, 13:00 - Wysokie Mazowieckie
III liga: Jagiellonia II Białystok - Legia II Warszawa 1:3 (1:2)
Bramki: Klimala 38 k - Kulenović 6, Urbański 33 k, Szczepański 75
Legia II: Majecki - Skowron, Makowski, Żyro, Hołownia - Handzlik (71 Więdłocha), Urbański, Waniek, Szczepański (83 Matić), Nawotka - Kulenović (66 Sulley)