Rezerwy na podium

Rezerwy Legii mają za sobą udaną i pracowitą jesień. Większość piłkarzy dwójki musiało dzielić siły pomiędzy różne rozgrywki, ale nie odbiło się to na ich poziomie sportowym.

Obecne wysiłki młodzieży powinny przynieść korzyści podopiecznym Krzysztofa Dębka w przyszłości. Styl gry Legii II - oparty bardziej na technice niż fizyce - w minionej rundzie zdał egzamin. Dziesięć zwycięstw przy zaledwie czterech porażkach (w tym trzech domowych) to wynik godny pochwały.

Legia II ma jeszcze w zapasie zaległy mecz z Huraganem Morąg, więc jej jesiennej osiągi mogły być lepsze. Szkoda głupio straconych punktów ze średniakami, ale trudno wymagać samych zwycięstw od niemal samych młodzieżowców. Trener Dębek skutecznie zarządzał rezerwistami, a zwieńczeniem udanego roku (19 zwycięstw, 7 remisów i 7 porażek w mijającym roku kalendarzowym) był triumf w Lidze Młodzieżowej ze Sportingiem Lizbona.

Trener Dębek rotował składem, co jednak nie wpłynęło na jakość drużyny i jej pomysł na grę. Najwięcej minut rozegrali Bartłomiej Urbański, Mateusz Wieteska i Mateusz Zawal. To właśnie ten tercet jest najbliżej wypłynięcia na szersze niż III-ligowe wody.

Skład Legii II wg minut: Majecki (810) - Szrek (1388), Małachowski (753), Wieteska (1035), Rakowski (780) - Michalak (751), Zawal (1035), Szymański (709), Urbański (1055), Ryczkowski (696) - Kulenović (725)


MazowieckaPiłka.pl

Dodatkowe informacje