Oskar bez szans

W meczu 24 kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej Legia Warszawa pokonała w Nowym Dworze Mazowieckim Oskara Przysucha 4:0. Gospodarze przystąpili do tego spotkania wzmocnieni kilkoma zawodnikami I drużyny, zagrali m. in. Jakub Szumski, Bartosz Bereszyński, Michał Kopczyński i Michał Masłowski.

Spotkanie to idealnie ułożyło się dla legionistów. Już w 2 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Eryka Rakowskiego piłkę strzałem głową w bramce gości umieścił Mateusz Wieteska. Po utracie bramki Oskar mógł dość szybko odpowiedzieć. W 19 minucie po dośrodkowaniu Piotra Kornackiego głową uderzał Karol Kucharski, ale na wysokości zadania stanął Szumski. Kwadrans później było już 2:0 dla gospodarzy. Indywidualną akcją popisał się wówczas Konrad Michalak i pewnym uderzeniem pokonał Filipa Adamczyka. To nie był, mówiąc delikatnie, najlepszy dzień szczególnie jeśli chodzi o poczynania formacji obronnej Oskara, czego dowodem była trzecia bramka dla zespołu Krzysztofa Dębka. W 41 minucie spotkania w dziecinny sposób piłkę Kucharskiemu odebrał Eryk Więdłocha i w sytuacji sam na sam nie dał szans golkiperowi gości, podwyższając prowadzenie Legii II Warszawa na 3:0.

Druga połowa to już dużo spokojniejsza gra z obu stron. Gospodarze mieli pełną kontrolę nad przebiegiem spotkania. Trener gospodarzy w drugiej części meczu dał szanse kilku rezerwowym zawodnikom. To właśnie wprowadzony w drugiej połowie Miłosz Szczepański ustalił w 67 minucie wynik tego spotkania na 4:0, wykorzystując zamieszenie w polu karnym beniaminka z Przysuchy precyzyjnym strzałem pokonał bezradnego w tej sytuacji bramkarza gości z Przysuchy.

W niedzielę 24 kwietnia o 15:00 Oskar podejmie Pelikana Łowicz.